Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Rewanż Holendrów na Portugalczykach

LŚ, gr. C: Rewanż Holendrów na Portugalczykach

fot. archiwum

Reprezentacja Holandii zrewanżowała się Portugalczykom za wczorajszą porażkę. Dziś podopieczni trenera Benne pokonali rywali 3:0, a szczególnie emocjonujący był pierwszy set, którego gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść 36:34.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Udane kontry w wykonaniu Jeroena Rauwerdinka oraz Nielsa Klapwijka sprawiły, że Holendrzy odskoczyli od rywali na trzy oczka (6:3). W dodatku Portugalczycy popełniali sporo błędów w polu serwisowym, co nie pozwalało im zbliżyć się do przeciwników (6:10). Autowe zbicia Portugalczyków powodowały, że gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia (15:12). Atak ze środka Marcela dał przyjezdnym nadzieje na odwrócenie losów premierowej odsłony (16:17). Jednak w dalszym ciągu popełniali oni sporo błędów na zagrywce, a w dodatku chwilę później asem serwisowym popisał się Klapwijk, co powiększyło prowadzenie pomarańczowych do trzech punktów (21:18). Ale siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Po punktowej zagrywce Andre na świetlnej tablicy pojawił się remis (22:22), a autowe zbicie Klapwijka dało im piłkę setową (24:23). W końcówce obie ekipy miały piłki setowe w górze, ale ostatecznie partia padła łupem Holendrów, po dość kontrowersyjnym asie serwisowym (36:34).

W drugiej odsłonie gra obu zespołów wciąż była chaotyczna i okraszona dużą ilością błędów własnych. Wprawdzie na jej początku przyjezdni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4), ale już po przerwie technicznej na świetlnej tablicy widniał remis (9:9). Chwilę później udany blok gospodarzy pozwolił im odskoczyć od rywali na dwa oczka (12:10). Błędy Portugalczyków oraz skuteczne zbicie Jelte Maana pozwalało podopiecznym trenera Benne trzymać rywali na dystans dwóch punktów (16:14). Jednak udana kontra Sequeiry doprowadziła do kolejnego remisu (19:19). W końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy triumfowali w drugiej partii 25:23, a zakończyła ją szczęśliwa zagrywka Rauwerdinka.

Trzecią partię od mocnego uderzenia rozpoczęli Holendrzy, którzy po ataku ze środka Thomasa Koelewijna wyszli na prowadzenie (4:1). Popsute zagrywki Portugalczyków nie pozwalały im odrobić strat, a w dodatku chwilę później asem serwisowym popisał się Rauwerdink, dzięki czemu przewaga gospodarzy wzrosła do czterech oczek (8:4). Z każdą kolejną akcją z przyjezdnych uchodziło powietrze (5:11). Dobra dyspozycja Klapwijka zarówno w ataku, jak i w zagrywce przybliżała podopiecznych trenera Benne do końcowego sukcesu (16:10). Wydawało się, że błędy Jao Jose oraz Andre pogrążą Portugalczyków i odbiorą im resztki ochoty do walki (13:20). Ale wówczas po holenderskiej stronie siatki przytrafił się przestój, a Portugalczycy, dzięki lepszej skuteczności na kontrze oraz w bloku, zniwelowali większą część strat (20:22). Jednak w końcówce ponownie podali rękę przeciwnikom, a ich dwa błędy pozwoliły gospodarzom zwyciężyć 25:22 i w całym meczu 3:0.Holandia – Portugalia 3:0
(36:34, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
Holandia: Abdel-Aziz (5 pkt.), Maan (9), Rauwerdink (13), Kooistra (3), Klapwijk (17), Koelewijn (9), Jorna (libero) oraz Freriks
Portugalia: Keller (10 pkt.), Araujo (2), Ferreira A. (12), Jose (7), Sequeira (10), Reis (9), Coelho (libero) oraz Botas, Da Silva i Ferreira M. (2)

Zobacz również
Wyniki 4. kolejki oraz tabela grupy C Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved