Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francesca Piccinini zagra w Modenie

Francesca Piccinini zagra w Modenie

fot. archiwum

Jedna z najbardziej znanych siatkarek na świecie, Francesca Piccinini, swoją karierę będzie kontynuowała w Italii. Pomimo ogromnego zainteresowania ze strony Sollys/Nestle Osasco Piccinini zdecydowała się na ofertę Volley Modena.

W minionym sezonie Serie A kobiet wiele ekip mierzyło się z ogromnymi problemami finansowymi. Z rozgrywek musiały wycofać się zespoły Icosu Crema i Assicuratrice Milanese Volley Modena, a trudności z wypłacaniem należności swoim pracownikom miały m.in. zespoły z Villa Cortese, Giaveno czy Turynu. Ostatnia z wymienionych ekip, Duck Farm Chieri Turyn, ze względu na duże zaległości w wypłatach dla swoich siatkarek poszukała ratunku w fuzji z Banką Reale Yoyogurt Giaveno, jednakże z tonącego turyńskiego okrętu uciekły praktycznie wszystkie zawodniczki.

Jedną z najbardziej rozchwytywanych siatkarek z Turynu była Francesca Piccinini. Gwiazda Serie A i jedna z najlepszych przyjmujących w historii kobiecej siatkówki we Włoszech na brak ofert nie mogła narzekać. Jeszcze na początku maja wydawało się, że Piccinini dołączy do wicemistrzyń Brazylii – Sollys/Nestle Osasco i zagra w jednej drużynie razem z Cateriną Bosetti, Sheillą Castro, Fabiolą czy Adenizią. Negocjacje najwyraźniej utknęły w martwym punkcie i rozbieżności pomiędzy klubem a samą zawodniczką były na tyle duże, że Piccinini jednak odrzuciła ofertę z Brazylii i zdecydowała się pozostać we Włoszech. Jej nowym klubem został reaktywowany team z Modeny – LiuJo Volley. Po pustej klubowej kasie w Modenie nie został już ślad, a miejsce wśród najlepszych zespołów w Italii udało się zdobyć po odkupieniu prawa do gry od MC Carnaghi Villa Cortese.

W Modenie zdecydowano się zbudować zespół, który będzie połączeniem rutyny i doświadczenia z młodzieńczą fantazją. LiuJo poprowadzi były szkoleniowiec MC Carnaghi, Mauro Chiappafreddo, który do gry w Modenie przekonał m.in. Paolę Cardullo, Samantę Fabris, Giulię Rondon, Helene Rousseaux czy właśnie Franceskę Piccinini. Mistrzyni świata i Europy przyznała, że jest zadowolona, że jej nowym pracodawcą został właśnie zespół z Modeny. – Cieszę się, że LiuJo tak na mnie zależało. Po trudnym roku w Turynie chcę się odbudować i jestem zadowolona, że moja przyszłość to Modena. Jestem osobą, która lubi pomagać innym koleżankom. W drużynie znalazło się miejsce dla wielu siatkarek z dużym potencjałem, więc myślę, że będę w stanie pomóc im się rozwinąć dzięki swojemu doświadczeniu. W Modenie zagra także Paola Cardullo, która tak samo jak ja będzie mogła przekazać wiele swoich uwag i spostrzeżeń młodszym koleżankom – uznała utytułowana przyjmująca z Italii.Zadowolenia i radości z pozyskania tak znakomitej siatkarki nie ukrywał również Carmelo Borruto, dyrektor generalny LiuJo Volley. – Po długich i wyczerpujących negocjacjach udało się nam zrealizować nasz plan i pozyskać Franceskę do LiuJo Volley Modena. Jej wkład będzie bardzo ważny, bo oprócz gry na boisku będzie pomagała się rozwijać młodszym siatkarkom. Piccinini jest dla nas ważnym elementem układanki, ponieważ jest to siatkarka, która jest połączeniem doświadczenia, sukcesu i wielkiego talentu. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych działań transferowych, bo udało nam się zbudować zespół, który jest mieszanką doświadczenia i młodości. Jesteśmy pełni nadziei przed nowym sezonem. Wierzę, że zarówno działaczom, jak i kibicom LiuJo przyniesie wiele radości – podsumował Borruto.

* więcej przeczytasz w serwisie volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved