Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dante Boninfante pozostanie w Polsce na kolejny rok?

Dante Boninfante pozostanie w Polsce na kolejny rok?

fot. Tomasz Koprowski / skra.pl

Dante Boninfante w Skrze Bełchatów spędził niecały sezon, nie wywalczywszy miejsca w szóstce, w efekcie czego sternicy z Bełchatowa nie przedłużyli z nim umowy. To miał być koniec jego przygody z PlusLigą, tymczasem niewykluczone, iż zasili inny polski klub.

Dante Boninfante do Skry Bełchatów trafił tuż przed ostatnią kolejką pierwszej fazy rundy zasadniczej. Włoch zastąpił Dejana Vincicia i miał być podstawowym rozgrywającym bełchatowian, tymczasem jednak zupełnie się nie sprawdził i przez większość czasu pełnił rolę rezerwowego. To zaważyło na decyzji bełchatowskich włodarzy o nieprzedłużaniu umowy i rozstaniu z brązowym medalistą ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich.

Wydawać się mogło, iż polskim kibicom nie będzie więcej dane oglądać gry Włocha w jakimkolwiek z plusLigowych klubów, zwłaszcza iż pojawiły się informacje o tym, że ma on trafić do beniaminka Pro A, ASUL Lyon Volley, trenowanego przez jego rodaka, Silvano Prandiego. Co więcej, Boninfante miał ciekawą ofertę z ekipy Marmi Lanza Verona, w której na ławce trenerskiej zasiada legendarny Andrea Giani, doskonale znany rozgrywającemu z sezonu 2011/2012, podczas którego współpracowali razem w M. Roma Volley.

Tymczasem jednak włoskie media donoszą, iż żaden z tych transferów nie dojdzie do skutku, bowiem Boninfante pozostanie na kolejny sezon w Polsce, a jego nowym klubem ma być AZS Częstochowa.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved