Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Podolec pozostanie „atomówką”

Anna Podolec pozostanie „atomówką”

fot. archiwum

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę miał do dyspozycji taką zawodniczkę - skomentował pozostanie w zespole mistrzyń Polski Anny Podolec Teun Buijs. - Ania to zawodniczka o znakomitych parametrach, która może stanowić o sile drużyny - dodał nowy trener atomówek.

Niespełna 28-letnia siatkarka dołączyła do Atomu Trefla Sopot w ubiegłym sezonie. Sukcesów w jej karierze było dotychczas wiele. Jako kadetka zdobywała srebrny medal mistrzostw Europy i brązowy mistrzostw świata. Następnie przyszła pora na juniorskie złoto w mistrzostwach Starego Kontynentu 2002, a także brązowy medal mistrzostw świata juniorek. Wreszcie w 2003 roku sięgnęła po złoty medal podczas seniorskich mistrzostw Europy w Turcji. W karierze klubowej może się pochwalić wywalczeniem dwóch mistrzostw Polski, jednego wicemistrzostwa kraju oraz dwóch brązowych medali mistrzostw Polski, a także triumfem w Pucharze Polski. Najważniejszym tytułem wśród jej klubowych osiągnięć pozostaje jednak wywalczenie Pucharu CEV z Asystelem Novara.

Dotychczasowe osiągnięcia pokazują, że to naprawdę znakomita siatkarka. Dlatego wraz z trenerem przemyśleliśmy jej pozostanie w drużynie bardzo solidnie i oceniwszy drzemiący w niej potencjał, podjęliśmy jednogłośną decyzję o tym, że będzie grała w naszym zespole także w przyszłym sezonie – powiedział prezes Atomu Trefla Sopot, Roman Szczepan Kniter. Podolec pełniła w minionym sezonie w sopockiej drużynie rolę zawodniczki rezerwowej i choć mówi się o niej jako siatkarce uniwersalnej, trener Buijs nie pozostawia wątpliwości, jaką rolę będzie pełniła w jego zespole mierząca aż 193 cm wzrostu była reprezentantka Polski.

Nie wiem, dlaczego do tej pory tę zawodniczkę „przerzucano” z pozycji na pozycję. Dla mnie jest jasne, że mając taki zasięg i predyspozycje, ona musi grać jako atakująca. Słyszałem o krytyce wobec niej, ale gdy widziałem ją podczas sparingów z Atomem Treflem Sopot w Schwerinie, jako atakująca spisywała się świetnie. Dlatego cieszę się, że będzie dalej z nami i zapewniam, że pod moimi skrzydłami kibice znów będą mogli zobaczyć tę Anię Podolec, jaką pamiętają z reprezentacji Polski – wyjaśnia Tuen Buijs.źródło: atomtrefl.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved