Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Fijałek wraca na „stare śmieci”

Maciej Fijałek wraca na „stare śmieci”

fot. archiwum

Pierwszym nowym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z beniaminkiem PlusLigi, jest Maciej Fijałek. Ten doświadczony rozgrywający bronił już barw ekipy z Beskidów między innymi w sezonie 2003/2004. W drużynie ma dojść do sporych roszad kadrowych.

BBTS Bielsko-Biała w minionym tygodniu dowiedział się, że w najbliższym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Taka decyzja, podjęta przez radę nadzorczą PLPS, sprawiła, że bielscy działacze muszą wzmocnić drużynę, aby mogła ona z powodzeniem rywalizować w elicie. Wszystko wskazuje na to, że ze starego składu zostaną tylko czterej gracze. Są nimi: Kamil Kwasowski (rozgrywający), Michał Błoński (przyjmujący), Adam Swaczyna (libero) oraz Tomasz Kalembka (środkowy).

Niektórzy zawodnicy, którzy pożegnali się z BBTS-em, znaleźli sobie już nowe kluby. Wiadomo, że Mariusz Gaca i Maciej Wołosz w następnym sezonie zagrają w MKS-ie Banimex Będzin. Barw ekipy z Beskidów nie będzie bronił już również Jarosław Macionczyk. Miejsce tego doświadczonego rozgrywającego zajmie inny rutynowany siatkarz, który wraz z zespołem z Bielska-Białej występował już na parkietach ekstraklasy w sezonie 2003/2004. Mowa o Macieju Fijałku, który przez cztery sezony bronił barw BBTS-u. Następnie występował między innymi w Energetyku Jaworzno, Orle Międzyrzecz, Stali AZS PWSZ Nysa, a ostatnio był filarem Kęczanina Kęty.

Rozmowy trwają także z innymi zawodnikami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, ale na razie nie wiadomo, kto jeszcze znajdzie się w składzie beniaminka PlusLigi. Pewne jest za to, że drużyna będzie mieszanką rutyny z młodością.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved