Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny młody zawodnik w gdańskiej drużynie

Kolejny młody zawodnik w gdańskiej drużynie

fot. Paulina Grabowska

Sławomir Stolc, najbardziej wartościowy zawodnik Młodej Ligi, w nowym sezonie będzie występował w PlusLidze. To drugi z młodych siatkarzy, który został włączony do kadry pierwszego zespołu LOTOSU Trefla. Pierwszym z nich był Moustapha M'Baye.

Sławomir Stolc urodził się 23 stycznia 1993 roku. Do zespołu żółto-czarnych trafił jako kadet. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, a gdański klub reprezentował także w kategorii juniora oraz w rozgrywkach III ligi i Młodej Ligi. Od początku występów w Gdańsku prowadził go trener Edward Pawlun.

Jest mi niezwykle miło, że Sławek trafił do PlusLigi. To człowiek z Pomorza, wychowany i oszlifowany w naszym klubie, co stanowi dodatkową dumę dla LOTOSU Trefla. Ma znakomity zasięg w ataku – 357 cm – i technikę, która pozwala mu w pełni z niego korzystać. Jest mistrzem „pipe’a”. Zdarzały się takie mecze, w których z drugiej linii był skuteczniejszy niż z pierwszej. Wierzę, że przy trenerze Panasie jeszcze rozwinie swój talent i już w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem regularnie wchodzącym, a kto wie, może nawet „szóstkowym” – ocenił swojego podopiecznego trener Pawlun.

Mierzący 198 cm Sławomir Stolc w poprzednim sezonie był motorem napędowym drużyny LOTOSU Trefla, która triumfowała w rozgrywkach Młodej Ligi. Otrzymał pięć nagród dla najlepszego zawodnika meczu, w tym również podczas decydującego spotkania finałowego. Jego dokonania zostały docenione przez trenerów, którzy niemal jednogłośnie przyznali mu tytuł MVP całych rozgrywek.To duży krok w mojej siatkarskiej karierze. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla mnie równie udany jak ostatni. Chcę uczyć się dorosłej siatkówki i pomóc starszym kolegom w osiągnięciu jak najlepszych wyników w kolejnych meczach. Jeśli dostanę szansę na boisku, zrobię wszystko, by ją wykorzystać – zapowiedział Stolc.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved