Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Intensywny okres Fundacji Młoda Gwardia

Intensywny okres Fundacji Młoda Gwardia

fot. archiwum

W ostatni weekend zakończyła się pierwsza edycja Programu Volleymania organizowanego przez Fundację Młoda Gwardia oraz Urząd Miasta Wrocławia. W sobotę Fundację czeka kolejne ważne wydarzenie - finałowy turniej Impel Akademii.

W ubiegłą sobotę w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. Chełmońskiego odbył się czwarty i jednocześnie finałowy turniej Programu Volleymania 2013. Wzięło w nim udział ok. 300 uczennic z wrocławskich szkół podstawowych. Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miasta Wrocławia i Fundacji Młoda Gwardia.

Na boiskach spotkały się najlepsze zespoły w kategoriach – „2”, „3” i „4”. Po przeciwnych stronach siatki stanęły ekipy wyłonione w trzech wcześniejszych turniejach projektu.

Emocje sięgnęły zenitu w momencie rozgrywania finałów dwójek, trójek i czwórek. Były to ostatnie pojedynki I edycji Programu Volleymania, który zgromadził na trybunach liczne grono rodziców oraz zawodniczek bardzo mocno dopingujących swoich faworytów.
Taki turniej najlepiej pokazuje, jak ważne jest szkolenie dzieci. Po zawodniczkach było widać wiele radości z gry, te dziewczyny mają w sobie pasję. Mam głęboką nadzieję, że przynajmniej jedna z nich zagra w przyszłości w reprezentacji Polski – przyznał Michał Jaros, prezes Fundacji Młoda Gwardia.Sobotni finał obserwowało wielu znakomitych gości: przedstawiciele miasta, spółki Impel Volleyball czy delegaci z PZPS-u. – Serce rosło, gdy obserwowałem zmagania tych młodych dziewczyn. Ich emocje, radość są najlepszymi dowodami na to, że takie turnieje powinny być organizowane jak najczęściej – podsumował projekt przedstawiciel prezydenta Rafała Dutkiewicza, Jarosław Delewski.

Po zakończeniu sportowych zmagań nastąpiła dekoracja zwycięzców w rywalizacji sportowej w kategoriach „2”, „3” i „4” oraz zostały wręczone puchary najlepszym szkołom walczącym o punkty w turniejach eliminacyjnych o miano „najlepszej szkoły” w całym Programie Volleymania. Program polegał na zbieraniu punktów – im lepsze miejsce w turnieju, tym więcej punktów otrzymywała dana szkoła. Rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa nr 97 – prowadzona przez dyrektora Andrzeja Słokę.

Klasyfikacja końcowa „dwójek” – 1. SP 97 I, 2. SP 68 I, 3. SP 108 I
Klasyfikacja końcowa „trójek” – 1. SP 97 I, 2. SP 28 I, 3. SP 97 II
Klasyfikacja końcowa „czwórek” – 1. SP 3, 2. SP 28 I, 3. SP 113

We wrześniu planowana jest II edycja Programu Volleymania. Na tym jednak nie koniec, jeśli chodzi o wydarzenia związane z Fundacją Młoda Gwardia. W najbliższą sobotę, 22 czerwca w Twardogórze, odbędzie się finałowy turniej Impel Akademii w roku szkolnym 2012/2013. Siatkarskie zawody zostaną rozegrane w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji przystąpi ok. 150 dzieci z 15 ośrodków z całego Dolnego Śląska.

Sobotni turniej to już 12. zawody z cyklu Impel Akademii. Impel Akademia to projekt Fundacji Młoda Gwardia i samorządów terytorialnych na Dolnym Śląsku skierowany do dziewczynek klas IV-VI grających w piłkę siatkową (minisiatkówka).

Sportowa rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10.00 i zaplanowana jest do godziny 14.00. Właśnie o tej porze nastąpi uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved