Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rzym: Kądzioła/Szałankiewicz za burtą, Fijałek/Prudel grają dalej

WT Rzym: Kądzioła/Szałankiewicz za burtą, Fijałek/Prudel grają dalej

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przegrali swój ostatni mecz w grupie, ale awansowali z 3. miejsca. W I rundzie przegrali 0:2 z Alisonem i Emanuelem. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali bez walki, poddając mecz po wygraniu pierwszego seta...

Po wczorajszych grach Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mieli na koncie dwie wygrane, a Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła jedną. Dziś obie pary swoje mecze przegrały, chociaż obie awansowały dalej – Fijałek i Prudel z miejsca 1. i są już w II rundzie, Kądzioła i Szałankiewicz z miejsca 3. i dziś jeszcze rozegrają mecz I rundy.

Kądzioła z Szałankiewiczem udanie rozpoczęli dzisiejszy pojedynek z Sebastianem Chevallierem i Alexiejem Prawdziciem. Biało-czerwoni lepiej radzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, skuteczniej grali również w obronie i w ataku. To od razu przełożyło się na ich zwycięstwo w premierowej odsłonie 21:18. Jednak w drugim secie do głosu doszli Szwajcarzy, którzy szybko odskoczyli od biało-czerwonych na kilka oczek. Później kontrolowali boiskowe wydarzenia, a naszym reprezentantom brakowało pomysłu jak przeciwstawić się coraz lepiej dysponowanym przeciwnikom. W trzeciej odsłonie Szwajcarzy postanowili pójść za ciosem. Mimo że polski duet starał się odwrócić losy meczu, to jednak ostatnie słowo należało do Chevalliera i Prawdzicia, którzy dzięki triumfowi 2:1 zajęli drugie miejsce w grupie.

Nieco inaczej przebiegała batalia Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla z łotewską parą – Martins Plavins/Janis Peda. Biało-czerwoni do pojedynku przystąpili z dużym animuszem. Stosunkowo łatwo uporali się z rywalami w pierwszym secie.  Ale w związku z oszczędnością sił, a także ekstremalnymi warunkami pogodowymi w Rzymie polski duet postanowił nie kontynuować meczu. W grupie E i tak miał on już zapewnione pierwsze miejsce i awans do II rundy. Z kolei walkower dla Łotyszy również niewiele zmienił w ich sytuacji, bowiem i tak uplasowali się na końcu tabeli.grupa E:
Kądzioła/Szałankiewicz POL [12] – Chevallier/Prawdzic SUI [28] 1:2
(21:18, 11:21, 11:15)
Fijałek/Prudel POL [5] – Plavins/Peda LAT [21] 0:2
(zgłoszona kontuzja w polskim zespole)

1. Fijałek/Prudel [5] POL     5 pkt. 5:2 1.009
2. Chevallier/Prawdzic [28] SUI  5 pkt. 4:4 0.986
3. Kądzioła/Szałankiewicz [12] POL 4 pkt. 3:5 0.993
4. Plavins/Peda [21] LAT      4 pkt. 4:5 0.847

W pierwszej rundzie biało-czerwoni nie mieli szczęścia, bowiem trafili na Alisona Ceruttiego i Emanuela Rego. Utytułowani Brazylijczycy nie są obecnie w najwyższej formie, ale nie mieli większych problemów z wykazaniem wyższości nad naszymi reprezentantami. Bardziej zacięta walka toczyła się w premierowej odsłonie, w której polscy zawodnicy mieli szansę na sukces. Jednak im dalej w las, tym zaczęła uwidaczniać się przewaga siatkarzy z Ameryki Południowej. Triumf 21:17 postawił ich w korzystnej sytuacji przed dalszą częścią spotkania. W niej Kądzioła i Szałankiewicz próbowali odwrócić losy pojedynku, ale doświadczeni rywale im na to nie pozwolili. Wygrana 21:15 sprawiła, że Brazylijczycy awansowali do kolejnej rundy, natomiast Polacy pożegnali się z turniejem.

I runda
Alison/Emanuel BRA [7] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [12] 2:0
(21:17, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved