Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Włodarczyk: Stać nas na wiele

Wojciech Włodarczyk: Stać nas na wiele

fot. Magdalena Bojdo

- Nie chciałbym składać żadnych deklaracji, ale myślę że stać nas na wiele. Z dnia na dzień na treningach nasza gra wygląda coraz lepiej i na pewno postaramy się powalczyć o medale - powiedział na zgrupowaniu kadry B Wojciech Włodarczyk.

Jakie nastroje panują na dwa tygodnie przed rozpoczęciem uniwersjady?

Wojciech Włodarczyk: Nastroje w zespole są oczywiście bojowe. W meczach z Rosją mieliśmy po raz pierwszy okazję sprawdzić swoją dyspozycję z poważnym przeciwnikiem. Pierwsze spotkanie pokazało, że jesteśmy w stanie grać na równi z rywalami takiej klasy jak Rosjanie, w których składzie występowało kilku zawodników z igrzysk olimpijskich w Londynie.

W tej chwili przygotowujecie się pod grupowych rywali? Macie o nich jakieś informacje?Na dzień dzisiejszy nie wiemy na temat naszych rywali tak naprawdę nic, jedynie jakiej narodowości będą (uśmiech).

Jest szansa na poprawienie wyniku ostatniej uniwersjady, na której była reprezentacja biało-czerwonych?

Nie chciałbym składać żadnych deklaracji, ale myślę, że stać nas na wiele. Z dnia na dzień na treningach nasza gra wygląda coraz lepiej i na pewno postaramy się powalczyć o medale, a co z tego wyniknie – zobaczymy już wkrótce.

Na początku czerwca dwukrotnie sparowaliście z Rosjanami. Te mecze pokazały aktualne dyspozycje naszej reprezentacji?

Tak jak wspomniałem, nasza gra w Kazaniu będzie wyglądała jeszcze lepiej niż w sparingach z Rosjanami. Na spalskiej sali bez klimatyzacji wylewamy sporo potu i myślę, że to przyniesie zamierzony efekt w postaci dobrej dyspozycji na uniwersjadzie.

Fakt, że trzon naszej reprezentacji na co dzień gra w wyjściowych szóstkach swoich drużyn w Kazaniu, będzie miał znaczenie?

To na pewno istotna sprawa, doświadczenie wyniesione z gry w PlusLidze czy, tak jak w moim przypadku, w lidze środkowoeuropejskiej (MEVZA – przyp. red.) na pewno przyda nam się w ważnych momentach turnieju.

Jak będą wyglądały ostatnie przygotowania przed wylotem do Rosji?

W chwili obecnej dostaliśmy troszkę wolnego na „naładowanie” akumulatorów przed ostatnią częścią przygotowań. Przyszły tydzień spędzamy w Spale, po czym udajemy się do Warszawy w poniedziałek i tam będziemy trenować aż do wylotu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved