Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Wałbrzychu skład prawie gotowy, celem awans do I ligi

W Wałbrzychu skład prawie gotowy, celem awans do I ligi

fot. archiwum

Coraz bliżej skompletowania kadry na przyszły sezon są działacze II-ligowej Victorii Wałbrzych. W przyszłym sezonie drużynę poprowadzi Krzysztof Janczak, a siatkarze zagrają w nowej hali. Celem ma być awans do I ligi.

Do rozpoczęcia sezonu w II lidze zostało jeszcze sporo czasu. Działacze Victorii Wałbrzych nie mają jednak zbyt wiele wolnego. W Wałbrzychu dużo się dzieje, jedni przychodzą, inni żegnają się z drużyną. Po objęciu drużyny przez Krzysztofa Janczaka szatnia Victorii została przewietrzona. Janczak do Wałbrzycha ściągnął zawodników, z którymi współpracował wcześniej w Miliczu. I tak, do Victorii właśnie z Milicza przenoszą się libero Grzegorz Kukla, rozgrywający Jakub Paszek oraz środkowy Arkadiusz Olczyk. W klubie z dotychczas grających zawodników pozostają na pewno Dawid Migdalski, Jarosław Pizuński, Michał Tomiałowicz oraz Paweł Olszewski. Wałbrzyszanie szukali również wzmocnień na zapleczu PlusLigi. Nowym atakującym został Łukasz Karpiewski, który wcześniej święcił triumfy z drużyną Stali Nysa. Trener Janczak zaprosił również na testy zawodników, którym chciał się nieco bardziej przyjrzeć. Wśród pierwszej grupy testowanych zawodników, najlepiej wypadł Igor Kozłowski który również występował w I lidze. Kozłowski w poprzednim sezonie w reprezentował barwy Campera Wyszków. Teraz przenosi się do drugoligowej Victorii.

Do przeprowadzki przyjmującego przekonała osoba szkoleniowca oraz warunki jakie zapewnił mu klub: – Na pewno osoba trenera skłoniła mnie do tego, żebym przyszedł do Wałbrzycha. Były to również warunki jakie dał mi klub – powiedział Kozłowski. 22-letni zawodnik z nadzieją patrzy w przyszłość i bardzo dobrze wspomina Krzysztofa Janczaka, z którym współpracował już wcześniej w Energetyku Jaworzno: – Z trenerem Janczakiem trenowałem już w Jaworznie i praca, którą tam wykonywaliśmy, bardzo mi się podobała – dodał. Kozłowski dobrze zaprezentował się na testach, co jeszcze bardziej utwierdziło nowego szkoleniowca Victorii, aby na niego postawić. – Bylem na jednym z treningów, żeby pokazać, że jestem zdrowy.

W Wałbrzychu budują nie tylko nowy skład, wkrótce zostanie oddana do użytku nowa hala. – To przepiękny nowy obiekt na około 6,5 tys. ludzi i wydaje mi się, że to będzie jeden z najpiękniejszych obiektów – mówi nowy zawodnik drużyny z Wałbrzycha. Nowa hala, mocny skład. Cele wydają się być zatem oczywiste. Awans na zaplecze PlusLigi. – Tak, jednym z naszych celów jest awans I ligi i na pewno będzie nas na to stać. A czy to zrobimy, to liga zweryfikuje – zakończył Kozłowski. O tym, czy uda się zrealizować plan w stu procentach, przekonamy się w przyszłości. Do całkowitego skompletowania składu brakuje jeszcze kilku graczy. Kadra ma liczyć czternastu zawodników, do tej pory zakontraktowano dziewięciu. Jak zapewnia klub z Wałbrzycha, wszystko powinno rozstrzygnąć się do końca czerwca.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved