Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Słowak poprowadzi grę stołecznych „inżynierów”

Słowak poprowadzi grę stołecznych „inżynierów”

fot. archiwum

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia Strefy Siatkówki dotyczące zainteresowania działaczy AZS-u Politechniki Warszawskiej rozgrywającym reprezentacji Słowacji. Klub potwierdził, że Juraj Zaťko związał się z "inżynierami" roczną umowa.

Zaťko, który obecnie wraz z reprezentacją Słowacji walczy w rozgrywkach Ligi Europejskiej, nie ukrywał, że jego najskrytszym sportowym marzeniem jest gra w polskiej ekstraklasie. Okazuje się, że marzenia dwudziestosześcioletniego rozgrywającego szybko się spełniły, bowiem Słowak przez najbliższy sezon będzie bronił barw stołecznych „inżynierów”. Strefa Siatkówki już na początku czerwca informowała, że klub z Warszawy prowadzi negocjacje z siatkarzem, który otrzymał również propozycję gry z Effectora Kielce. Sternicy AZS-u Politechniki co prawda nie chcieli potwierdzić tych doniesień, jednak tajemniczo przyznali, że interesuje ich rozgrywający z zagranicy. Okazuje się, że Zaťko nie był jedynym kandydatem na „inżyniera”, bowiem akademicy prowadzili również negocjacje z Patrickiem Steuerwaldem, który grał w Politechnice w sezonie 2011/2012.

Juraj Zaťko siatkarską karierę rozpoczynał w Bratysławie, skąd przeniósł się do Strojara Malacky, a następnie do czeskiej Ostrawy, gdzie w miejscowym DHL-u sięgał po medale. Przez trzy ostatnie sezony bronił barw VfB Friedrichshafen, z którym także stawał na podium Bundesligi. Dwudziestosześciolatek to również etatowy rozgrywający Słowacji, który o miejsce w pierwszej szóstce walczy z siatkarzem Jastrzębskiego Węgla, Michalem Masnym. Przypomnijmy, że Zaťko to kolejny po Pawle Chudiku i Peterze Turianskym Słowak, który będzie prowadził grę stołecznych „inżynierów”. Niewykluczone, że wkrótce klub ogłosi nazwisko nowego środkowego, który dołączy do Marcina Nowaka i Mateusza Sacharewicza. Jednym z kandydatów jest Dawid Gunia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved