Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Pluszyński: Zostaliśmy przyjęci, jednak nie bezwarunkowo

Piotr Pluszyński: Zostaliśmy przyjęci, jednak nie bezwarunkowo

fot. archiwum

- Gdy już opadną emocje i radość, to czeka nas swego rodzaju droga krzyżowa. Może nie jesteśmy na jej pierwszej stacji, ale na pewno na początku. Musimy jeszcze wiele rzeczy dopiąć i wiele przeszkód pokonać - mówi Piotr Pluszyński, prezes BBTS-u Bielsko-Biała.

Zapanowała, rzecz jasna, wszechobecna radość, ale wiemy, że nastroje trzeba jednak trochę tonować…

Piotr Pluszyński:Gdy już opadną emocje i radość, to czeka nas swego rodzaju droga krzyżowa. Może nie jesteśmy na jej pierwszej stacji, ale na pewno na początku. Musimy jeszcze wiele rzeczy dopiąć i wiele przeszkód pokonać. Zostaliśmy przyjęci do PlusLigi, jednak nie bezwarunkowo. Wiemy natomiast, na czym owe warunki polegają. To przedłożenie do końca lipca gwarancji bankowych na wymaganym poziomie. Ponadto postawiono przed sztabem trenerskim zadanie, by zbudować drużynę gwarantującą odpowiedni poziom sportowy.

Każda pomoc zatem wciąż mile widziana… i chyba spore korzyści dla potencjalnych sponsorów?PlusLiga to możliwość reklamy szczególnie atrakcyjnej i zbudowania swojej marki poprzez sport. Wiadome jest, że gdy ktoś będzie oglądał mecz przez około dwie godziny i cały czas będzie przewijała się nazwa danego sponsora bądź poprzez koszulkę, bannery czy miejsca reklamowe na parkiecie, to jej utrwalenie w świadomości znacząco uprawdopodabnia się. Reklamy są częścią sportowego widowiska i warto to wykorzystać. To także spora promocja dla miasta, które jest jednym z niewielu w kraju mającym cztery drużyny w ekstraklasie różnych dyscyplin. To ważne dla miasta i trzeba to podkreślać. Zresztą udział miasta w tym, że dostaliśmy zaproszenie do PlusLigi, jest nie do przecenienia.

Co zatem wiadomo o wspomnianych wcześniej krótko kwestiach personalnych?

Zastanawiamy się, kto mógłby wzmocnić zespół, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Szybko bowiem musimy korygować nasze pomysły na rynku transferowym. Na konkrety zbyt wcześnie. Szkoda natomiast, że dwóch panów – Mariusz Gaca i Maciej Wołosz – nie wytrzymało presji. Widocznie argumenty z Będzina były mocniejsze. Tego nie wiemy. Obaj brani byli pod uwagę jako członkowie składu drużyny PlusLigi. Jesteśmy zatem na etapie komponowania kadry, co weryfikowane jest na bieżąco. Pewne jest, że zespół poprowadzi trener Janusz Bułkowski, a jego asystentem będzie Mateusz Mielnik, który był już w Bielsku-Białej jako asystent Przemysława Michalczyka.

Więcej w serwisie sportowebeskidy.pl

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved