Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: W piątek ze zmiennym szczęściem

MŚ U-21: W piątek ze zmiennym szczęściem

fot. archiwum

Dwie kolejne wygrane w grupie odnieśli na MŚ U-21 Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy ostatecznie wygrali grupę B i są już w II rundzie. Swój mecz przegrali Michał Bryl i Kacper Kujawiak, ale na koniec zmagań grupowych pokonali Egipcjan i również grają dalej.

Seta w turnieju głównym nie stracili jeszcze Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Dziś bez problemów ograli duet z Wybrzeża Kości Słoniowej – Andres Flores/Josuf Flores. Egzotyczni rywale szczególnie w drugiej odsłonie zaprezentowali sie z dobrej strony. Co prawda nie udało im się pokrzyżować planów biało-czerwonym, ale 15 punktów zdobytych przez nich świadczy, że nie są przysłowiowymi chłopcami do bicia. W premierowej odsłonie przewaga polskich siatkarzy była jeszcze wyraźniejsza. Pozwolili przeciwnikom ugrać zaledwie 11 oczek. Kosiak i Rudol pewniej prezentowali się w obronie oraz w ataku, popełniali też mniej błędów od rywali, co zaowocowało kolejnym pewnym triumfem.

Pierwszej porażki doznali Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Polacy nie sprostali Austriakom rozstawionym z numerem jedenastym – Lorenzowi Petutschnigowi i Tobiasowi Winterowi. Zdecydowanie bardziej zacięta była pierwsza odsłona, w której długimi fragmentami oba zespoły popisywały się udanymi zagraniami. Jednak końcówka należała do Austriaków, którzy w drugim secie poszli za ciosem. Z kolei z biało-czerwonych z akcji na akcję uchodziło powietrze, bowiem przewaga rywali stawała sie coraz wyraźniejsza. W efekcie duet Petutschnig/Winter rozgromił naszych siatkarzy w drugiej odsłonie 21:12 i najprawdopodobniej okaże się najlepszy w grupie F.

Na koniec zmagań w grupie B para Kosiak/Rudol odniosła trzecie zwycięstwo. Tym razem rozgromiła kazaski duet rozstawiony z numerem piętnastym – Władysław Pustynnikow/Sergiej Bogatu. Biało-czerwoni w obu partiach bezsprzecznie dzielili i rządzili na boisku. Mecz trwał zaledwie 29 minut, a Polacy pozwolili rywalom ugrać jedynie 23 oczka w obu setach. Tym zwycięstwem nasi reprezentanci przypieczętowali awans do kolejnej rundy mistrzostw świata z pierwszego miejsca w grupie.Wcześniejsza porażka nie podłamała Bryla i Kujawiaka, bowiem w pojedynku kończącym zmagania grupowe nie mieli problemów z udowodnieniem wyższości nad rywalami z Egiptu. Egzotyczni przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia w starciu z biało-czerwonymi. Większość punktów zdobywali po błędach naszych reprezentantów, a ich pojedyncze udane akcje to było zbyt mało, aby choćby postraszyć Bryla i Kujawiaka. Wystarczy wspomnieć, że w drugiej partii Polacy pozwolili ugrać rywalom zaledwie osiem oczek, co odzwierciedla różnicę poziomów pomiędzy oboma duetami. Wygrana sprawiła, że nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do dalszej fazy turnieju.

grupa B:
Pustynnikow/Bogatu KAZ [15] – Simone/Burlacu CAN [31] 2:0
(21:18, 21:12)
Kosiak/Rudol POL [2] – A. Flores/J. Flores CRC [18] 2:0
(21:15, 21:11)
A. Flores/J. Flores CRC [18] – Simone/Burlacu CAN [31] 1:2
(17:21, 21:11, 10:15)
Kosiak/Rudol POL [2] – Pustynnikow/Bogatu KAZ [15] 2:0
(21:12, 21:11)

grupa F:
Petutschnig/Winter AUT [11] – Bryl/Kujawiak POL [27] 2:0
(21:18, 21:12)
Lerch/Lerch SUI [6] – Farad/Fayed EGY [22] 2:0
(21:14, 21:15)
Farad/Fayed EGY [22] – Bryl/Kujawiak POL [27] 0:2
(13:21, 8:21)
Lerch/Lerch SUI [6] – Petutschnig/Winter AUT [11] 0:2
(17:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved