Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Rzucą się na nas ze wściekłością

Andrea Anastasi: Rzucą się na nas ze wściekłością

fot. archiwum

Trener Andrea Anastasi przegrał z polskimi siatkarzami cztery ostatnie mecze o stawkę. Przeciwko Francuzom musi przerwać złą serię. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, lecz jeśli się nie uda, będziemy później pracować jeszcze więcej - mówi Anastasi.

Ja nie żyję z liczb, nie patrzę też na statystyczne ciekawostki. Nie zapomniałem jednak, że przegraliśmy dwa ostatnie mecze w Londynie i teraz dwumecz z Brazylią w Lidze Światowej. Nie załamuję się, bo na biało-czerwonych nadal patrzę z wiarą i optymizmem – zapewnia selekcjoner Andrea Anastasi przed starciami w Rouen i Tuluzie. Włoch po raz pierwszy w trakcie polskiej przygody przegrał cztery kolejne starcia o punkty. Jeśli Polacy nie wygrają z Francją, szanse awansu do turnieju finałowego w Argentynie zmaleją prawie do zera.

Selekcjoner na starcia z drużyną prowadzoną przez swego przyjaciela Laurenta Tilliego (zastąpił Philippa Blaine’a, który prowadził kadrę od 2001 roku), zabrał wszystkich najlepszych graczy. – Ćwiczyliśmy w ostatnich dniach bardzo dobrze, na miejscu we Francji także nieźle wyglądamy. Jedyne, czego się obawiam, to reakcja rywali na cztery kolejne porażki z USA i Bułgarią w LŚ. Francuzi przed własną publicznością rzucą się na nas ze wściekłością, zrobią wszystko, by ta zupełnie nowa drużyn wreszcie zwyciężyła – ocenia Anastasi.

Start w Lidze Światowej nie był najlepszy w naszym wykonaniu, jednak problemy nie biorą się z niczego. Po raz pierwszy od lat mogłem dać zawodnikom trochę dłuższe urlopy, a co za tym idzie – dać szansę na dojście do zdrowia i formy. Na tą ostatnią trzeba jeszcze trochę poczekać. Ciągle jednak wierzymy, że ten wybór pozwoli nam uzbierać tyle punktów, byśmy polecieli na turniej finałowy do Mar del Plata – podkreśla Anastasi.Więcej w piątkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved