Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > „Złotka” zagrają z obecną reprezentacją Polski

„Złotka” zagrają z obecną reprezentacją Polski

fot. archiwum

W tym roku minie 10 lat od momentu, kiedy reprezentacja Polski siatkarek w Ankarze wywalczyła pierwszy złoty medal mistrzostw Europy. Kadrę prowadził wówczas Andrzej Niemczyk. Z tej okazji zostanie rozegrany specjalny mecz.

Tuż po tegorocznych ME „Złotka”, aby uczcić ten jubileusz, pod wodzą Andrzeja Niemczyka wybiegną na boisko raz jeszcze. W pokazowym meczu zmierzą się z ówczesną reprezentacją, prowadzoną przez Piotra Makowskiego. – Z wielką przyjemnością informuję, że w rozmowie z selekcjonerem Piotrem Makowskim i koordynatorem reprezentacji Włodkiem Sadalskim ustaliłem czas i miejsce rozegrania meczu moich „Złotek” z obecną kadrą. Spotkanie z okazji 10. rocznicy wywalczenia przez nas w Ankarze mistrzostwa Europy ma się odbyć 18 września w Łodzi, zaraz po czempionacie Starego Kontynentu. Wierzę, że poprowadzę „Złotka” przeciwko medalistkom czempionatu w Niemczech i Szwajcarii – napisał w felietonie dla „Przeglądu Sportowego” legendarny trener.

Przypomnijmy, że w 2003 roku w finale biało-czerwone pokonały Turcję 3:0 (25:17, 25:14, 25:17). Polki wystąpiły wówczas w następującym składzie: Magdalena Śliwa (wybrana najlepszą rozgrywającą zawodów), Izabela Bełcik, Agata Mróz, Katarzyna Skowrońska, Maria Liktoras, Dominika Leśniewicz, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka (najlepiej punktująca zawodniczka turnieju), Joanna Mirek, Małgorzata Niemczyk-Wolska, Aleksandra Przybysz, Anna Podolec. Dwa lata później Polki powtórzyły ten sukces w Zagrzebiu. Dochód z wrześniowego meczu z ostanie przekazany na cele charytatywne.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved