Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rzym: Para Fijałek/Prudel z kolejnym zwycięstwem

WT Rzym: Para Fijałek/Prudel z kolejnym zwycięstwem

fot. archiwum

Polscy plażowicze rozpoczęli kolejny dzień zmagań na plażach w Rzymie. Oba polskie duety znalazły się w tej samej grupie i po bratobójczym pojedynku, dziś mierzą się z innymi rywalami. Para Fijałek/Prudel pokonała Szwajcarów, drugi polski duet wygrał z Łotyszami.

Rywale nie sprawili naszemu najlepszemu plażowemu teamowi większych problemów. Skuteczni Polacy od początku przeważali. Dobrze w ataku spisywał się Fijałek, natomiast na siatce, w bloku, dobre zawody rozegrał Prudel. Przeciwnicy starali się walczyć, nie zabrakło więc też dłuższych wymian. Szwajcarzy popełniali jednak dużo większą ilość błędów, zwłaszcza w drugiej odsłonie, co pozwoliło biało-czerwonym triumfować w całym spotkaniu. Polska para z dwoma wygranymi na koncie jest już pewna awansu do kolejnej fazy turnieju. Dziś już Grzegorz i Mariusz mają wolne, kolejne spotkanie z parą Plavins/Peda rozegrają jutro.

Dziś z Łotyszami walczyli jeszcze Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Rywale okazali się wymagający, ale tylko na początku spotkania. W pierwszym secie Plavins i Peda zdołali wygrać, a w końcówce przypisało im trochę więcej szczęścia. Przegrana partia zmotywowała Polaków do walki, którzy po chwili wyrównanej gry zaczęli odskakiwać i przejmować inicjatywę w meczu, której nie oddali już do samego końca, kontynuując dobrą passę w tie-breaku. To bardzo ważne zwycięstwo w kwestii awansu do dalszej rundy.

Fijałek/Prudel – Chevallier/Prawdzic 2:0
(21:15, 21:18)Kądzioła/Szałankiewicz – Plavins/Peda 2:1
(18:21, 21:12, 15:7)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved