Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mielnik: Czekałem na tę chwilę sześć lat

Mateusz Mielnik: Czekałem na tę chwilę sześć lat

fot. archiwum

Janusz Bułkowski wraz z Mateuszem Mielnikiem będą prowadzić zespół BBTS w sezonie 2013/2014. Osoba drugiego szkoleniowca jest w Bielsku-Białej dobrze znana. Mielnik jest bielszczaninem i był już wcześniej asystentem Przemysława Michalczyka.

Jesteś pierwszym transferem plusligowego BBTS-u. Co cię skusiło, by po kilku latach powrócić do rodzinnego miasta?

Mateusz Mielnik:Pierwszy transfer (śmiech) to bardzo ciekawe i zarazem miłe określenie. Co mnie skłoniło? Najważniejszą rzeczą, która przekonała mnie do powrotu do Bielska-Białej była oczywiście możliwość pracy w Pluslidze. Nie ukrywam, że każdy trener czy zawodnik marzy o tym, żeby spróbować swoich sił w jednej z najlepszych lig świata. Czekałem na tę chwilę sześć lat od momentu rozpoczęcia pracy w roli trenera. Droga była długa i ciężka, ale udało się i z tego powodu bardzo się cieszę. Kontraktu z klubem jeszcze nie podpisałem, ale jesteśmy z prezesem Pluszyńskim umówieni, więc nic już nie powinno się zmienić. Po drugie na pewno powrót do domu też był ważnym argumentem.

Choć w Ślepsku pełniłeś rolę drugiego szkoleniowca, to twoje zadania w Suwałkach nie były związane tylko z siatkówką. Czy i w Bielsku-Białej będziesz chciał osiągnąć podobne sukcesy na polu marketingowym jak w Suwałkach?Tak, to prawda, w Ślepsku miałem też inne zadania, oprócz funkcji II trenera byłem też statystykiem oraz kierownikiem zespołu. Praca w Suwałkach na pewno pozwoliła mi rozwinąć się pod każdym względem, więc chciałbym z góry podziękować prezesom oraz wszystkim osobom związanym z klubem za zaufanie i możliwość pokazania swoich umiejętności. Jeśli chodzi o działania marketingowe, to w Suwałkach podjęliśmy działania, które przyniosły określony skutek w postaci polepszenia wizerunku klubu wśród mieszkańców, a co za tym idzie – wzrosła frekwencja w hali oraz pojawiło się sporo podmiotów, które chciały się zaangażować w działalność i funkcjonowanie klubu.

O tych sprawach szczerze jeszcze w klubie z Bielska z prezesem nie rozmawialiśmy, ale na pewno jest to odpowiedni moment, żeby takimi sprawami się zająć i wdrożyć niektóre pomysły w życie.

Rozmawiał: Maciej Kaliciński

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved