Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztot Wierzbowski oficjalnie w Treflu Gdańsk

Krzysztot Wierzbowski oficjalnie w Treflu Gdańsk

fot. Maciej Dąbrowski

Krzysztof Wierzbowski podpisał dwuletni kontrakt z Treflem Gdańsk. 25-letni przyjmujący jest kolejnym zawodnikiem, który nad morze przeniósł się ze stolicy. Tym samym potwierdziły się nasze informacje, które podawaliśmy już wcześniej.

Krzysztof Wierzbowski urodził się w Warszawie i przez większą część kariery związany był z klubami ze stolicy. Jest wychowankiem Metra, przygodę z siatkówką kontynuował w Legii, a ostatnie trzy sezony spędził w drużynie Politechniki Warszawskiej. W latach 2007-2010 grał w AZS-ie Częstochowa. Tam po raz pierwszy zetknął się z trenerem Radosławem Panasem.

– Pracowałem z Krzysztofem bardzo długo, znam go dobrze i zależało mi, by trafił do Gdańska. To bardzo pracowity i waleczny, a przy tym wszechstronny zawodnik. Zawsze daje z siebie wszystko i jest dobrym duchem drużyny – ocenił Wierzbowskiego trener Panas.

Szkoleniowiec LOTOSU Trefla z nowym przyjmującym gdańskiego zespołu pracował przez dwa lata w Częstochowie, rok w Politechnice, a obecnie prowadzi go w reprezentacji Polski. Wierzbowski wraz z kadrą B przygotowuje się do startu w lipcowej uniwersjadzie.– Cieszymy się, że Krzysztof wybrał naszą ofertę. To kolejny zawodnik powołany do reprezentacji Polski, który zdecydował się dołączyć do LOTOSU Trefla. Trener Panas bardzo mu ufa, a my liczymy, że stanie się wiodącą postacią w gdańskim zespole – zapowiedział Piotr Należyty, prezes klubu.

Mierzący 197 cm wzrostu przyjmujący ma w swojej kolekcji medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych zdobyte z Metrem, wicemistrzostwo i Puchar Polski wywalczony z AZS-em Częstochowa, a z Politechniką Warszawską dotarł do finału Pucharu Challenge. W poprzednim sezonie był kapitanem zespołu ze stolicy, z którym uplasował się na szóstym miejscu w PlusLidze.

– O moim przejściu do LOTOSU Trefla zdecydowało kilka czynników. Przede wszystkim potrzebowałem zmiany klubu, a chciałem nadal grać w Polsce. Gdańsk jest ciekawym miejscem do życia, a moja żona była bardzo pozytywnie nastawiona do tego miasta. Oczywiście za tą ofertą przemawiała również osoba trenera Panasa, którego doskonale znam z Częstochowy, Warszawy i reprezentacji. Pod jego kierunkiem LOTOS Trefl z pewnością stworzy mi szansę do dalszego rozwoju – powiedział Krzysztof Wierzbowski, który z LOTOSEM Treflem związał się dwuletnim kontraktem.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved