Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nowe twarze w Jokerze/Mekro Świecie

II liga K: Nowe twarze w Jokerze/Mekro Świecie

fot. archiwum

Duże zmiany w porównaniu z ubiegłym sezonem zaszły w ekipie drugoligowca ze Świecia. Z drużyną pożegnało się aż dziesięć zawodniczek. Niespodzianką jest odejście Hanny Łukaszewicz. Do zespołu powraca natomiast po czterech latach Aleksandra Iwaszko.

Andrzej Nadolny zapowiadał przebudowę zespołu, ale niektóre ruchy transferowe zaskakują. Z zespołem pożegnała się Hanna Łukasiewicz, a po czterech latach powraca Aleksandra Iwaszko, która jest wychowanką Jokera, ale po awansie do II ligi niespodziewanie przerwała karierę.

Świecki klub skorzystał też na problemach innych. Ściągnął trzy zawodniczki Wieżycy Stężyca, która zrezygnowała z seniorskiej siatkówki. Po roku do Jokera wróciła przyjmująca Izabela Hohn. Ponadto umowy z Jokerem podpisały doświadczona Magdalena Lenz i 19-letnia Alicja Wójcik. Nową rozgrywającą została zaś Marika Doktorska, która w poprzednim sezonie grała w AZS-ie Politechnika Warszawska. Do Świecia przeprowadziła się też wychowanka bydgoskiego Pałacu – libero Alicja Walczak.

Poza tym nowe twarze w Jokerze to: Monika Kutyła (Budowlani Toruń), Katarzyna Głuchowska (SMS Police) i Katarzyna Śmieszek (MKS Skier-Vis Skierniewice). To jednak nie koniec wzmocnień. Joker ma pozyskać jeszcze jedną przyjmującą.Ze starego składu zostały tylko cztery siatkarki: Anna Hohn, Monika Nowak, Kasia Wenerska i Marta Duraj.

Kadra Jokera na 2013/14

Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Marika Doktorska
Przyjmujące: Izabela Hohn, Magdalena Lenz, Monika Nowak
Atakujące: Anna Hohn, Monika Kutyła
Środkowe: Alicja Wójcik, Katarzyna Głuchowska, Aleksandra Iwaszko, Katarzyna Śmieszek
Libero: Marta Duraj, Alicja Walczak

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved