Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia w trakcie budowania składu

I liga M: Avia w trakcie budowania składu

fot. archiwum

Świdnicki klub po powrocie do I ligi mężczyzn zaczyna się wzmacniać. Do zespołu dołączył 21-letni zawodnik - Jakub Peszko, który poprzedni sezon spędził w Ślepsku Suwałki. Z Avią pożegnał się z kolei Mateusz Majcherek.

Pewne jest, że w przyszłym sezonie w Avii zobaczymy Jakuba Peszko. – Jesteśmy już po konkretnych rozmowach. Czekamy na dokumenty zawodnika i będziemy finalizować sprawę – tłumaczy prezes świdnickiego klubu. – W Świdniku możemy zbudować bardzo ciekawy zespół. Kontrakt z nowym klubem podpiszę po powrocie z akademickich mistrzostw Europy na Cyprze, na które wylatuję z Uniwersytetem Rzeszowskim – mówi Peszko, który jest wychowankiem Resovii Rzeszów.

Na celowniku świdniczan są jeszcze: Kamil Dembiec – wychowanek Skry Bełchatów oraz rozgrywający Czarnych Radom – Kacper Gonciarz. Włodarze klubu będą również rozmawiać z zawodnikami, którzy wywalczyli awans do I ligi. – Chcieliśmy poznać ich oczekiwania finansowe – tłumaczy Zbigniew Biały, członek zarządu. – Siatkarze też dowiedzieli się, czego mogą się spodziewać ze strony klubu – dodaje.

Świdnicki klub jak na razie opuściło dwóch zawodników. Libero Mateusz Majcherek, który zmienia klub ze względu na kontynuowanie nauki poza Lubelszczyzną oraz Piotr Milewski. Na pierwszym spotkaniu obecny był za to Marcin Kurek z BBTS-u Bielsko Biała oraz rozgrywający Bartłomiej Misztal, który ostatni sezon spędził we Francji. – Przy kompletowaniu kadry bierzemy pod uwagę także siatkarzy, którzy swoją sportową karierę zaczynali w naszym klubie – zapewnia prezes Kozak.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved