Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pięć nowych zawodniczek w Zawiszy Sulechów

I liga K: Pięć nowych zawodniczek w Zawiszy Sulechów

fot. archiwum

Po awansie do I ligi zespół Zawiszy Sulechów wzmacnia się. Trener Marek Mierzwiński zapowiada, że celem zespołu będzie spokojne utrzymanie się, ale nazwiska nowych zawodniczek zdają się potwierdzać, że Zawisza może pokusić się o niespodziankę.

Zawisza Sulechów w poprzednim sezonie nie ukrywał aspiracji pierwszoligowych i ten cel drużynie prowadzonej przez trenera Marka Mierzwińskiego udało się osiągnąć. Zawisza pewnie awansował do I ligi kobiet i… rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Zespół opuściły rozgrywająca Izabela Placek, atakująca Katarzyna Lubera oraz trzy środkowe: Kamila Ganszczyk (zagra w AZS-ie KSZO Ostrowiec Św.), Dorota Ciechnowska i Patrycja Kucharska.

Ubytki sulechowski zespół uzupełnił szybko. Właściwie słowo „uzupełnienie” nie bardzo tu pasuje, bowiem do Zawiszy dołączyły zawodniczki pierwszoligowe, które mają i powinny być poważnym wzmocnieniem. Przeciwny kierunek do Kamili Ganszczyk wybrała Gabriela Buławczyk, która z Ostrowca Świętokrzyskiego przeniesie się do Sulechowa. Na środku siatki zagra również Ewa Kwiatkowska, która ma za sobą niezwykle udany sezon w barwach Jedynki Aleksandrów Łódzki oraz Magdalena Fedorów z AZS-u UEK Kraków. Z tego ostatniego zespołu do Zawiszy przenosi się również przyjmująca Agata Skiba oraz rozgrywająca Katarzyna Wawrzyniak.

Nie ukrywam, że celem zespołu w przyszłym sezonie będzie spokojne utrzymanie – mówi trener Marek Mierzwiński.Chcemy zostać w I lidze na dłużej niż rok, tu jest miejsce Zawiszy. Gdyby udało nam się w tym pierwszym sezonie awansować do pierwszej czwórki, to będzie to już naprawdę spory sukces – twierdzi szkoleniowiec beniaminka z Sulechowa.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved