Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Neroj zostaje w Czarnych Radom

Bartłomiej Neroj zostaje w Czarnych Radom

fot. archiwum

W ostatnich dniach wiele mówiło się o transferze Bartłomieja Neroja do Skry Bełchatów. Ostatecznie rozgrywający zaakceptował warunki swojego poprzedniego pracodawcy i pozostanie na przyszły sezon w ekipie beniaminka PlusLigi.

Na czwartkowej konferencji prasowej Czarni zaprezentowali sztab szkoleniowy. – Dziękuję, że zostałem obdarzony tak dużym zaufaniem. Nie ukrywam, że decyzja o przyjęciu propozycji nie była łatwa. Ale, jak niedawno powiedział obecny tu na sali Sylwester Strzylak, jeżeli Miguel Falasca, Sebastian Świderski czy Kuba Bednaruk mogą pracować z zespołami PlusLigi [nie tak dawno występowali w roli zawodników – przyp. red.], to dlaczego ja nie miałbym sobie z tym poradzić. Oprócz mnie i Wojtka będziemy chcieli, by w sztabie szkoleniowym znalazło się miejsce dla jeszcze jednego asystenta – mówił nowy szkoleniowiec radomian – Robert Prygiel. – Teraz przed nami czas budowy zespołu, który musi zagwarantować odpowiednio wysoki poziom sportowy. Dlatego trwają rozmowy z wieloma kluczowymi zawodnikami z zagranicy. Na pewno Polaka za rywala będzie miał libero Paweł Filipowicz – zdradził szkoleniowiec.

Wiadomo, że w Czarnych pozostaną również na przyszły sezon: Kamil Gutkowski, Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik i Jakub Wachnik. – Kadra musi być i będzie wzmocniona. PlusLiga to wyższe standardy. Nie jest tajemnicą, że rynek w Polsce jest już znacznie przetrzebiony. Dlatego będziemy posiłkować się także zawodnikami z zagranicy – przyznał Prygiel. – Docelowo chcemy mieć w kadrze 14 zawodników, przygotowanych do reprezentowania Czarnych sportowo i mentalnie – zakończył.

źródło: RadomSport.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved