Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Zmiana gospodarza turnieju finałowego Ligi Europejskiej mężczyzn

Zmiana gospodarza turnieju finałowego Ligi Europejskiej mężczyzn

fot. archiwum

Finałowy turniej Ligi Europejskiej, który pierwotnie miał odbyć się w Bursie, został przeniesiony do Marmaris. Zmiana gospodarza wynika z tego, że turecka federacja chce promować siatkówkę w regionach kraju, w których nie jest ona popularna.

Początkowo cztery najlepsze zespoły w rywalizacji mężczyzn miały zmierzyć się w Bursie. Jednak turecka federacja siatkówki przeniosła zawody finałowe do Marmaris. Jest to miasto leżące w południowo-wschodniej Turcji na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Decyzja ta jest spowodowana chęcią promocji siatkówki w regionach, w których nie cieszy się ona zbytnią popularnością.

Przypomnijmy, że Final Four odbędzie się w dniach 13-14 lipca, a jego triumfator wywalczy prawo do gry w kwalifikacjach Ligi Światowej. Turcja po raz drugi z rzędu będzie gospodarzem finałowych zmagań. W ubiegłym roku ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w Ankarze, w której gospodarze uplasowali się na drugim miejscu.

Z kolei gospodarzem finałowych zmagań kobiet będzie bułgarska Warna. W dniach 13-14 lipca cztery drużyny powalczą w niej o przepustki do kolejnej edycji World Grand Prix. Warto też podkreślić, że wcześniej w Warnie zagrają także polscy siatkarze, którzy podejmą w niej ostatnich organizatorów turnieju finałowego Ligi Światowej.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved