Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Spore zmiany w Krispolu Września

Spore zmiany w Krispolu Września

fot. archiwum

W minionym sezonie Krispol Września miał wywalczyć awans do I ligi. Realizacja tego celu nie powiodła się, zatem w zespole dojdzie do sporych roszad kadrowych. Jedynie sześciu zawodników przedłużyło kontrakty z wielkopolskim klubem.

Krispol Września ma za sobą kolejną nieudaną próbę awansu do I ligi. W zakończonym sezonie wrześnianie po raz kolejny okazali się najlepsi w pierwszej grupie II ligi mężczyzn, ale noga powinęła im się już w turnieju półfinałowym. To niepowodzenie sprawiło, że w międzysezonowej przerwie w wielkopolskim zespole dojdzie do sporych zmian. Pozostanie w nim jedynie sześciu graczy. Są nimi: Łukasz Murdzia, Marcin i Mateusz Iglewscy, Krystian Kempiński, Tomasz Narowski oraz Wojciech Dziurkowski. Oznacza to, że z klubem żegna się kilku podstawowych zawodników, czyli środkowy Jakub Kazimierski oraz rozgrywający Piotr Skrok. Ponadto barw Krispolu w nadchodzącym sezonie nie będą bronić: Kacper Gajowczyk, Michał Paniączyk, Tomasz Kotecki oraz Paweł Mazowski. Na razie nie wiadomo, kto zajmie ich miejsce. Pewne jest za to, że w następnych rozgrywkach drużynę wciąż prowadził będzie Marek Jankowiak, który w połowie minionego sezonu na stanowisku trenerskim zastąpił Krzysztofa Wójcika.

Wczoraj rada nadzorcza PLPS podjęła uchwałę o rozszerzeniu PlusLigi o dwa zespoły grające wcześniej w I lidze. To sprawiło, że na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej pojawiły się dwa wolne miejsca. Czy w związku z tym wrzesińska drużyna będzie starała się dołączyć kuchennymi drzwiami do grona pierwszoligowców? – Nie zamierzamy starać się o grę w najbliższym sezonie w I lidze. Znaleźć się w niej chcemy w sportowy sposób, czyli wywalczyć awans na boisku – powiedział Marek Jankowiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved