Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powstaje nowa drużyna w brazylijskiej stolicy

Powstaje nowa drużyna w brazylijskiej stolicy

fot. archiwum

W Brasilii, stolicy kraju kawy, trwają prace nad utworzeniem nowego zespołu w żeńskiej Superlidze. Pomysłodawcy chcą, aby projekt wszedł w życie w tym roku. W drużynie będzie grała Erika Coimbra, a być może także Sassa, którą pozyskał wicemistrz Polski.

Po wielu walkach i zmianach w kalendarzu, które uwarunkowane były zamknięciem kilku zespołów, pierwsze rezultaty programu „Razem dla lepszej Superligi” („Unidos por uma Superliga Melhor”) zaczynają być widoczne. Projekt przewiduje, że w brazylijskiej stolicy zostanie stworzona drużyna, która składać się będzie z uznanych zawodniczek oraz młodych siatkarek z lokalnych klubów.

Po Brasil Kirin, Bento Vôlei, Jacareí i Vôlei Maranhão przyszła kolej, aby utworzyć nową żeńską drużynę w mieście stołecznym. Sześć lat po przeniesieniu się ekipy Brasil Telecom de Brasília na południe kraju stolica znów będzie miała profesjonalny żeński zespół.

Leila i Ricarda przedstawiły wizję drużyny, która będzie reprezentować okręg federalny w Superlidze. Ma ona promować sport i reklamować miasto na arenie międzynarodowej. Od sezonu 2005/2006 stolica nie miała zespołu, który mógłby walczyć o najwyższe laury. – To sen, który może się spełnić. Pamiętam, że pod koniec kariery grałam w Brasilii i byłam pod wrażeniem tego, jak zostałyśmy przyjęte przez kibiców – mówi Leila, brązowa medalistka igrzysk w Atlancie i Sydney.Ricarda, kolejna olimpijka z Sydney, mówi, że klub zrobi wszystko, aby ta drużyna powstała. – Ostatni raz Brasilia miała zespół w Superlidze w 2005 roku. Teraz chcemy pomóc rządowi, mediom i sektorowi prywatnemu, żeby osiągnąć nasz cel – obiecuje.

Były sportowiec, Agnelo Quieroz, jest ożywiony możliwością stworzenia nowej drużyny w mieście. Ma on wielkie nadzieje i oczekiwania, łącznie z wizją zespołu w finale mistrzostw kraju. – Musimy zejść na ziemię, przełożyć ten projekt na praktykę i zapewnić w mieście jak najlepsze warunki do treningu. To praca, która wymaga czasu, ale musimy zrobić pierwszy krok. Wizja drużyny w ósemce Superligi jest fantastyczna. Jestem pewien, że w ciągu trzech lat będziemy walczyć wśród trzech najlepszych drużyn – mówi członek zarządu portalu informacyjnego okręgu federalnego.

Osobą, która potwierdziła tę informację, jest mistrzyni olimpijska, Paula Pequeno. W wywiadzie dla programu Primeiro Tempo, na kanale Bandsports, zawodniczka opowiedziała o przyszłości i potwierdziła, że nowy zespół jest na najlepszej drodze do powstania. – Będę grać w Brasilii. Nasza drużyna się tworzy. Ja i Erika (Coimbra – przyp. red.) mamy potwierdzone kontrakty. Pewne gry tutaj są także Verediana i Giovana. Chcemy sprowadzić również Sassę i rozwiązujemy sprawę trenera. Wszystko posuwa się do przodu – komentuje przyjmująca. – Szukamy jeszcze rozgrywającej i środkowej, która byłaby wzmocnieniem zarówno w ataku, jak i w bloku – dodaje.

Dla Pauli nowy kalendarz jest jednym z powodów, dla których zdecydowała się na ten zespół. – Z czasem ekipa będzie coraz lepsza. Każdy z nas wierzy w ten projekt – mówi Paula. – Mamy kontrakty na rok – dodaje.

W wieku 31 lat Paula Pequeno po raz pierwszy zagra w Superlidze w klubie znajdującym się w jej rodzinnej miejscowości.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved