Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Osiem nowych siatkarek w Budowlanych Toruń

Osiem nowych siatkarek w Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Budowlani Budlex Toruń jako pierwszy zespół I-ligowy skompletowali kadrę na nowy sezon. Z drużyny odeszło siedem zawodniczek, pojawiło się za to aż osiem nowych twarzy. Trenerem siódmej drużyny minionych rozgrywek nadal będzie Mariusz Soja.

W nowym sezonie w Toruniu nie zagrają: Justyna Łunkiewicz, Katarzyna Ostrowska, Monika Kutyła, Paula Słonecka, Agnieszka Drzewiczuk, Ewelina Toborek i Natalia Wardzińska. Te zawodniczki nie znalazły miejsca w nowej drużynie Budowlanych. Kutyła ma już nowego pracodawcę i w kolejnym sezonie wystąpi w czołowym zespole II ligi – Jokerze Świecie. Pozostałe siatkarki poszukują jeszcze swojego miejsca na siatkarskiej mapie Polski.

W nowej kadrze znalazło się 13 zawodniczek. W Toruniu pozostaje rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz. Dołączy do niej Judyta Szulc, wychowanka UKŻPS-u Kościan, która już kiedyś występowała w barwach Budowlanych. Aż trzy nowe siatkarki wspomogą przyjęcie: Anna Tomczyk i Dominika Nowakowska, które w minionym sezonie występowały w Jedynce Aleksandrów Łódzki oraz Ewelina Krzywicka z ekstraklasowego Pałacu Bydgoszcz. W Toruniu pozostaje również młoda, utalentowana przyjmująca z UKS-u ZSMS Poznań – Roksana Brzóska.

Linię ataku Budowlanych wzmocni Sandra Szczygioł z PLKS-u Pszczyna, a pomagać jej będzie wychowanka klubu – Joanna Sobczak. Na środku zobaczymy Ewelinę Ryznar z Wieżycy Stężyca, Annę Łozowską, która ostatnio występowała w drużynie AZS-u Białystok oraz Annę Lewandowską. Pozycja libero oblegana będzie przez zawodniczki, które mają za sobą występy w Jokerze Świecie. Do Małgorzaty Kolanowskiej dołączy Anna Głowiak.Chcielibyśmy znaleźć się w najlepszej „czwórce” ligi. Taki jest cel podstawowy – opowiada trener torunianek, Mariusz Soja, który w kolejnym sezonie ponownie poprowadzi siatkarki Budowlanych. – Nie wiemy, jakie będą kadry pozostałych zespołów. Tworzymy drużynę z realnymi aspiracjami na „czwórkę”, a jeśli uda się ugrać coś więcej i powalczyć o ORLEN Ligę, będzie to miła niespodzianka.

Budowlane rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 29 lipca. – Pierwszy tydzień spędzimy na obiektach własnych, później dwa tygodnie obozu w Górznie. Następnie wrócimy do Torunia. We wrześniu chcielibyśmy rozegrać jak największą liczbę sparingów. Ostatnie tygodnie przed startem sezonu będą intensywnym okresem gier kontrolnych – kończy trener Soja.

W minionym sezonie Budowlani Budlex Toruń byli beniaminkiem I ligi. Rozgrywki rozpoczęli doskonale, odnosząc sześć zwycięstw w ośmiu meczach. Później były momenty kryzysowe, ale ostatecznie drużyna utrzymała się na tym poziomie rozgrywkowym. Siódme miejsce było wynikiem na miarę możliwości stworzonego zespołu. Stabilna sytuacja w klubie i zmiany w składzie powodują, że kibice w Toruniu z optymizmem mogą patrzeć na zbliżający się sezon. Budowlane mają szansę uzyskać najlepszy wynik w rozgrywkach ligowych od wielu lat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved