Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Strąg/Stasiak, mimo przegranych, zagrają w main draw

MŚ U-21: Strąg/Stasiak, mimo przegranych, zagrają w main draw

fot. archiwum

Duet Strąg/Stasiak walczył w kwalifikacjach mistrzostw świata do lat 21, które odbywają się w chorwackim Umag. Polki w pierwszym meczu pokonały  duet z Czech, jednak w kolejnym musiały uznać wyższość Niemek. Mimo to awansowały do turnieju głównego.

Polki pewnie rozpoczęły swoje pierwsze na tych mistrzostwach spotkanie, nie pozwalając za bardzo dojść rywalkom do słowa. Rosnąca co trochę przewaga jeszcze bardziej napędzała Dorotę Strąg i Paulinę Stasiak. Z Czeszek jakby uleciało powietrze, gdyż Polki podbijały ich piłki, a swoje akcje kończyły bez problemów. Gra wyrównała się trochę w kolejnej odsłonie, jednak mimo że przeciwniczki momentami próbowały się postawić, lepiej atakowała Pilatova, to jednak prym nadal wiodła para naszych reprezentantek, które wygrały w całym spotkaniu.

Na drodze do turnieju głównego Polkom stanęły jednak reprezentantki Niemiec Behlen/Weiland. Mimo że nasz duet walczył i starał się „ugryźć” rywalki, to jednak para zza zachodniej granica spisywała się lepiej, wykorzystywała prawie każdą okazję na zdobycie punktu oraz sprzyjające im warunki. Dorota i Paulina nie potrafiły przełamać dobrej gry przeciwniczek i przegrały w całym spotkaniu.

Mimo to polska dwójka zagra w turnieju głównym, którego rozgrywki startują jutro. Wszystko dlatego, że nie stawiły się w zawodach siatkarki, które miały zagwarantowany udział w main draw. O najwyższe lokaty zagra też duet Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska.Strąg/Stasiak – Pilatova/Tresnakova 2:0
(21:13, 21:17)

Behlen/Weiland – Strąg/Stasiak 2:0
(21:15, 25:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved