Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

MŚ U-21: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

fot. archiwum

Michał Bryl i Kacper Kujawiak udanie walczyli w kwalifikacjach mistrzostw świata do lat 21. Polacy w I rundzie pokonali parę Gras/Thiercy. W II wyeliminowali Prokofjevsa i Raimondsa. Wygraną nad Rosjanami przypieczętowali awans do turnieju głównego.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak nie mieli szczęścia w losowaniu, przez co udział w kwalifikacjach mistrzostw świata do lat 21 musieli rozpocząć już od I rundy. W tej fazie zmagań trafili na rozstawionych z numerem osiemnastym Francuzów – Alexisa Grasa i Maximea Thiercyego. Biało-czerwoni nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad rywalami. Mieli nad nimi przewagę w każdym elemencie, a o ich dominacji świadczy przede wszystkim druga odsłona, w której pozwolili ugrać przeciwnikom zaledwie dziewięć punktów. W premierowym secie Francuzi nie spisali się o wiele lepiej, bowiem zdobyli dwanaście punktów. Szybki triumf sprawił, że nasi reprezentanci znaleźli się w II rundzie kwalifikacji, w której ich rywalami byli rozstawieni z numerem dwa Łotysze – Toms Prokofjevs/Raimonds Linins.

Jednak również Łotysze nie sprawili problemu Brylowi i Kujawiakowi. Wprawdzie spotkanie trwało prawie trzy kwadranse, ale w obu setach na boisku dzielili i rządzili reprezentanci naszego kraju. Prokofjevs i Raimonds nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrze dysponowanych biało-czerwonych. Ich porażka do 13 i 11 świadczy o tym, że byli o kilka klas słabsi od Polaków. Zwycięstwo sprawiło, że nasi siatkarze awansowali do trzeciej, a zarazem ostatniej rundy kwalifikacji. W niej zmierzą się z parą Viacheslav Kieienko/Dmitry Uraikin.

Mecz w III rundzie kwalifikacji był dość zacięty, choć premierowa odsłona na to nie wskazywała. Biało-czerwoni, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, dyktowali w niej warunki gry, a rywale nie mieli nic do powiedzenia. Jednak w drugiej partii przebudzili się Rosjanie. Ich skuteczniejsza gra sprawiła, że wynik oscylował wokół remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak Kirienko/Uraikin, przez co wyrównali stan pojedynku na 1:1. Zatem o tym, która z drużyn znajdzie się w turnieju głównym, miał zadecydować trzeci set. W nim Brylowi i Kujawiakowi ponownie nie udało się wypracować znaczącej przewagi nad przeciwnikami, ale i tak okazali się lepsi od Rosjan i mogli cieszyć się z awansu.I runda
Bryl/Kujawiak POL [15] – Gras/Thiercy FRA [18] 2:0
(21:12, 21:9)

II runda
Bryl/Kujawiak POL [15] – Prokofjevs/Raimonds LAT [2] 2:0
(21:13, 21:11)

III runda
Bryl/Kujawiak POL [15] – Kirienko/Uraikin RUS [7] 2:1
(21:13, 19:21, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved