Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki BKS-u trzecie w Budapeszcie

Młodziczki BKS-u trzecie w Budapeszcie

fot. archiwum

Bardzo dobry występ zanotował młodzieżowy zespół z Bielska-Białej. Prowadzone przez trenera Stanisława Guzaka siatkarki zajęły trzecie miejsce w międzynarodowym memoriale w piłce siatkowej im. Dra Józefa Abada rozegranym w Budapeszcie.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a bielszczanki w tej fazie rywalizacji przegrały (i to minimalnie) jedynie z drużyną z Bratysławy 1:2 (30:28, 23:25, 13:15). Kolejne mecze z ekipami z Komarna, Budapesztu i zespołem z Tychów podopieczne trenera Stanisława Guzaka wygrały, a to oznaczało, że po fazie zasadniczej zajęły drugie miejsce. Regulamin memoriału był tak zbudowany, że zwycięzca fazy zasadniczej awansował bezpośrednio do finału, a o miejsce w nim rywalizowały drużyny z drugiego i trzeciego miejsca. Bielszczanki zagrały więc o finał z ekipą z Tychów, i choć pokonały ten zespół dzień wcześniej, to w tym dodatkowym spotkaniu musiały pogodzić się z porażką 1:2. Oznacza to, że zespół z Bielska-Białej zajął w Budapeszcie bardzo dobre trzecie miejsce. Sukces jest tym większy, że bielszczanki były zdecydowanie najmłodszą ekipą zawodów.

Byliśmy najmłodszym zespołem turnieju, bo większość naszych dziewczyn jest z rocznika 1999, a inne ekipy miały w swoich składach dziewczyny z rocznika 1997, a nawet 1996. W pierwszym meczu zawodów minimalnie przegraliśmy z Bratysławą. Jak się później okazało, zadecydowało to o tym, że nie zagraliśmy w finale, bo decydujący mecz o finał musieliśmy zagrać z zespołem z Tychów. Choć wygraliśmy z nimi wcześniej, to w tej dogrywce okazaliśmy się minimalnie gorsi. Trzeba jednak dodać, że drużyna z Tychów grała w tym sezonie w półfinale mistrzostw Polski kadetek, a więc tak minimalna porażka i zwycięstwo w grupie to powód do dumy. Jestem bardzo zadowolony z tego turnieju, jeśli chodzi o sprawy szkoleniowe. Mamy w Bielsku-Białej bardzo dobry zespół, który jest w stanie walczyć w kolejnym sezonie o wielkie cele. Chciałbym, aby w tym sezonie młodziczki BKS-u Aluprofu awansowały do finału mistrzostw Polski i myślę, że to jest zadanie realne. To świetny zespół, z którego na pewno zostanie jakaś siatkarka, by za kilka lat grać w seniorskim zespole BKS-u Aluprofu. Dodam jeszcze tylko, że najlepszą siatkarką naszej drużyny przez trenerów innych ekip została wybrana Kinga Drabek – opowiada o turnieju trener Stanisław Guzak.

Skład bielskiego zespołu: Kinga Drabek, Dagmara Duleba, Kinga Kabat, Elwira Kiezik, Agnieszka Kwiatek, Joanna Mikoda, Aleksandra Stanclik, Kamila Śmietana, Julianna Śpiewak, Klaudia Tysler, Aneta Wilczek, Maria Wołonciej.źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved