Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Laurent Tillie: To będą trudne mecze

Laurent Tillie: To będą trudne mecze

fot. archiwum

Przed biało-czerwonymi kolejne mecze rozgrywane w ramach Ligi Światowej. Tym razem po drugiej stronie siatki staną spragnieni wygranej Francuzi. - Potrzebujemy zwycięstwa - podkreśla trener reprezentacji Francji, doceniając jednak klasę rywala.

W piątek i niedzielę podopieczni Andrei Anastasiego staną przed szansą wygrania pierwszych meczów w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Rywalem Polaków będzie odmłodzona reprezentacja Francji, która dotychczas, podobnie jak Polacy, nie miała szczęścia. – Mój zespół jest młody, a nawet bardzo młody i niedoświadczony, więc każdy mecz jest dla nas okazją do nauki – wyjaśnia Laurent Tillie. Od startu tegorocznej edycji Ligi Światowej Francuzi nie odnieśli jeszcze zwycięstwa, mimo że dwukrotnie podopieczni Laurenta Tille byli bliscy triumfu – w meczach z reprezentacjami Bułgarii i USA. „Les Bleus”, podobnie jak biało-czerwoni, wciąż czekają na swoją pierwszą w tym roku wygraną na parkietach popularnej „światówki”.

Pierwsze spotkanie reprezentacji Polski i Francji już w piątek w Rouen, drugi mecz – w Tuluzie – zaplanowano na niedzielę. Jak podkreśla szkoleniowiec Francuzów, rywalizacja z podopiecznymi Andrei Anastasiego nie będzie łatwym zadaniem. – To będą trudne mecze, Polska jest mocnym rywalem – podkreślał trener „Les Bleus”, zaznaczając jednak, jak ważne i potrzebne Francuzom jest wypracowanie korzystnego wyniku przed własną publicznością. – Potrzebujemy zwycięstwa – dodał Tillie, nawiązując do dotychczasowych spotkań swoich podopiecznych – Takie sytuacja są dla trenera wyjątkowo frustrujące, kiedy widzi się jak zespół stara się, a wszystko na nic. Francuzi chcą jak najszybciej zapomnieć o nie najlepszym początku w rozgrywkach. – Jedno jest pewne – mieliśmy zły start – przyznał Tille – Ale nie patrzę na to, jak na katastrofę. Poprawimy się.

W porównaniu do dotychczasowego składu, trener reprezentacji Francji zdecydował się na zmiany – Samuele Tuię zastąpi Nicolas Marechal. Samuele jest wyczerpany i potrzebuje przerwy – swoją decyzję wyjaśniał Laurent Tillie. 

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved