Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kto w miejsce Czarnych i BBTS-u?

I liga M: Kto w miejsce Czarnych i BBTS-u?

fot. archiwum

Poszerzenie PlusLigi do 12 zespołów spowodowało, że w I lidze mężczyzn zostały dwa miejsca wolne. Polski Związek Piłki Siatkowej nadal chce, by w tej klasie rozgrywkowej grało 12 zespołów. Kto więc zajmie miejsce BBTS-u i Czarnych w przyszłym sezonie?

Zespoły Czarnych Radom i BBTS-u Bielsko-Biała zostały zaproszone do przyszłorocznych rozgrywek PlusLigi. Ten fakt spowodował, że w I lidze zostaje dziesięć zespołów (osiem, które grało w niej dotychczas i dwóch beniaminków ze Świdnika i Milicza). Jednak liczebność I ligi nie zostanie zmieniona i w tej klasie rozgrywkowej nadal ma grać 12 zespołów.

Aby uzupełnić skład I ligi mężczyzn na sezon 2013/2014, Wydział Rozgrywek PZPS wysłał zaproszenie do czterech klubów – dwóch spadkowiczów z I ligi z poprzedniego sezonu oraz dwóch finalistów II ligi, którym nie udało się wywalczyć awansu. AZS UAM Poznań, Energetyk Jaworzno, TKS Nascon Tychy i AGH 100RK AZS Kraków mają czas do 21 czerwca, by wyrazić akces do gry w I lidze. Jeśli zgłosi się więcej niż dwóch chętnych, zostanie przeprowadzone losowanie w obecności przedstawicieli klubów, które wyłoni przyszłych pierwszoligowców.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved