Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Hit transferowy kończy kompletowanie składu w Policach

Hit transferowy kończy kompletowanie składu w Policach

fot. archiwum

Długo wyczekiwany powrót Małgorzaty Glinki-Mogentale na polskie parkiety stał się faktem. Także rozmowy zawodniczki z beniaminkiem ORLEN Ligi nie były tajemnicą. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, strony doszły do porozumienia.

5 czerwca podczas oficjalnej konferencji prasowej Chemik Police ogłosił skład na nowy sezon ligowy. Na etapie kompletowania kadry wciąż pozostawał jeden znak zapytania… – W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy z Małgorzatą Glinką-Mogentale. To zawodniczka, którą w swoich szeregach chciałby mieć każdy zespół. Do 30 czerwca sprawa transferu wielokrotnej reprezentantki Polski będzie rozstrzygnięta – podkreślała Joanna Żurowska, prezes klubu.

O powrocie Glinki do Polski mówiło się coraz częściej, poza Chemikiem rozmowy z zawodniczką prowadził także zespół mistrza Polski. Sama siatkarka także nie kryła chęci powrotu do Polski, poważnie rozważając propozycje napływające z zespołów ORLEN Ligi. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, hit transferowy, zwieńczający budowanie „Dream temu” w Policach, stał się faktem. Strony uzyskały porozumienie i po 14 latach gry za granicą wielokrotna reprezentantka Polski w najbliższym sezonie ligowym będzie bronić barw beniaminka ORLEN Ligi.

To nie jedyny głośny transfer klubu z Polic. Po wywalczeniu awansu do siatkarskiej ekstraklasy dość szybko beniaminek ORLEN Ligi rozpoczął budowę składu aspirującego do walki o najwyższe cele. I tak, poza Małgorzatą Glinką-Mogentale, zespół z Polic zasiliły wcześniej: Maja Ognjenović, Ana Bjelica, Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agata Sawicka, Agnieszka Bednarek-Kasza i Anna Grejman. Ze składu, który wywalczył awans, pozostały dotychczas stanowiące o sile zespołu: doświadczone Joanna Mirek, Izabela Kowalińska, Lucie Muhsteinova, Katarzyna Mróz i powołana pierwszy raz do reprezentacji Polski – Justyna Raczyńska.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved