Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energetyk Poznań kompletuje skład przed nowym sezonem

Energetyk Poznań kompletuje skład przed nowym sezonem

fot. archiwum

II-ligowe zespoły kompletują składy przed kolejnym sezonem. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie piąta drużyna grupy pierwszej - Energetyk - domyka kadrę na nadchodzące rozgrywki. Wiadomo już, że w zespole pozostanie m.in. dotychczasowa libero - Martyna Tracz.

Kilka dni temu nowym szkoleniowcem poznańskich siatkarek został Włoch, Nicola Vettori. Teraz klub kompletuje skład na nadchodzący sezon. Energetyk zorganizował już w czerwcu jeden trening otwarty, w najbliższy czwartek odbędzie się kolejny. To coraz popularniejszy sposób na znalezienie nowych zawodniczek, zwłaszcza wśród klubów z niższych lig. – Treningi otwarte są bardzo przydatne. Dają możliwość pokazania się siatkarkom chętnym do gry, a trenerowi ocenienia ich podstawowej techniki – komentuje nowy trener Energetyka. – Oczywiście nie można ocenić, jak dana zawodniczka zachowa się podczas meczu, gdy będzie pod presją, bo to już zupełnie inny świat.

Cel na nadchodzący sezon w klubie z Poznania jest jasny – spokojne utrzymanie, a jeśli się uda – skuteczna walka o pierwszą czwórkę w lidze. – Jest kilka dziewczyn, które na pewno zostaną – m.in. libero Martyna Tracz. Będą też takie, które odejdą, dlatego organizujemy treningi otwarte, żeby uzupełnić skład. Szukamy zwłaszcza siatkarek z Poznania i okolic – zaznacza Vettori i dodaje, że bardzo chętnie widziałby w zespole zawodniczki, które rozpoczynają studia lub kształcą się już na uczelniach w stolicy Wielkopolski.

Siatkarki Energetyka przygotowania do rozgrywek rozpoczną na początku sierpnia. W nowym sezonie włoskiemu trenerowi w prowadzeniu zespołu seniorek pomagać będzie Dariusz Ciszak. Obaj szkoleniowcy w miniony weekend byli na 3-dniowym zgrupowaniu z 35-osobową grupą młodziczek. Energetyk kładzie szczególny nacisk na rozwój drużyn młodzieżowych, co w każdej rozmowie podkreślają trenerzy i władze poznańskiego II-ligowca. Dużym zainteresowaniem cieszy się organizowana przez klub Energetyczna Akademia Siatkówki, podczas której w zawodach dla najmłodszych uczestniczą setki młodych siatkarek i siatkarzy.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved