Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bez rewolucji w MKS-ie Kalisz

Bez rewolucji w MKS-ie Kalisz

fot. archiwum

Dobry wynik MKS-u Kalisz w poprzednim sezonie sprawił, że w zespole nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Trzon drużyny pozostanie bez zmian, a działacze planują wzmocnić ją kilkoma nowymi zawodnikami.

MKS Kalisz w minionych rozgrywkach spisał się bardzo dobrze. Młoda drużyna zajęła drugie miejsce w pierwszej grupie II ligi mężczyzn, a dzięki temu znalazła się w turnieju półfinałowym. Jego już nie zawojowała, ale i tak pokazała się z dobrej strony. W związku z tym działacze wielkopolskiej ekipy zadecydowali, że trzon zespołu pozostanie bez zmian. Na pewno w kolejnym sezonie w barwach MKS-u zagrają: Mateusz Skadłubowicz (rozgrywający) Krzysztof Porada i Bartosz Łazarowicz (atakujący), Marcin Ozdowski (przyjmujący), Tobiasz Piechociński oraz Michał Lipa (środkowi) i Michał Wroniecki (libero). Ponadto do Kalisza powróci Wojciech Pytlarz. Drużynę znad Prosny poprowadzi duet trenerski Marian Durlej/Andrzej Płócienniczak.

Z zespołem z Kalisza pożegnali się za to: Jakub Rohnka, Dawid Kowalewski, Michał Pękalski oraz Jakub Klimański. Na 26 czerwca klub zaplanował kolejne testy dla zawodników chcących grać w przyszłym sezonie w teamie z Wielkopolski. Klub szuka jeszcze graczy między innymi na środek, przyjęcie i rozegranie. – Trzeba dać szansę młodzieży, ale jednocześnie wesprzeć drużynę dwoma, trzema doświadczonymi zawodnikami – skomentował Andrzej Płócienniczak. Niestety, ich wymagania nie zawsze idą w parze z budżetem klubu. A my stoimy na stanowisku, że nie podpisujemy fikcyjnych umów, a potem się z nich nie wywiązujemy. Uważamy, że jeśli nas nie stać na konkretnych siatkarzy, to im po prostu dziękujemy – dodał drugi szkoleniowiec MKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved