Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zapadła decyzja w sprawie powiększenia PlusLigi

Zapadła decyzja w sprawie powiększenia PlusLigi

fot. archiwum

Jak możemy przeczytać w serwisie plusliga.pl, Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła decyzję o powiększeniu rozgrywek PlusLigi w sezonie 2013/2014. W walkę o mistrzostwo Polski włączą się RCS Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała.

Witamy w gronie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej „nowych – starych znajomych". Rekomendacja Zarządu dla klubów z Bielska-Białej i Radomia nie wynikała z sentymentu, ale z bardzo rzetelnej i głębokiej analizy. Doszliśmy do wniosku, że za obydwoma klubami stoją nie tylko piękne tradycje, ale przede wszystkim perspektywy rozwoju sportowego i organizacyjnego. PlusLiga jest i będzie otwarta dla ośrodków, które służą podnoszeniu potencjału polskiej siatkówki – powiedział Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A., Andrzej Lewandowski.

Zarząd PLPS S.A. ostateczny skład PlusLigi na sezon 2013/2014 ogłosi w dniu 20 lipca br.

Przypomnijmy, że ze względu na wrześniowe mistrzostwa Europy seniorów sezon ma zacząć się jeszcze później niż zwykle, dopiero w weekend 12-13 października.
W Radomiu decyzję Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. o powiększeniu liczby drużyn walczących o mistrzostwo Polski przyjęto z ogromną radością. Nie ma w tym nic dziwnego. Czarni Radom, klub ze wspaniałymi tradycjami, wraca do elity po jedenastoletniej przerwie. – Nie zakładaliśmy przed sezonem, że wygramy rywalizację w I lidze – mówi prezes RCS-u Czarnych Radom, Janusz Stańczuk.Kiedy w grudniu ubiegłego roku nasz potencjalny sukces zaczynał przybierać realnych kształtów, zmobilizowaliśmy wszystkie siły i środki, by aplikować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na to zasłużyli nasi zawodnicy – zazwyczaj miejscowi gracze lub bardzo mocno związani z Radomiem. Dzięki wspaniałym sponsorom udało się zagwarantować niezbędny budżet i fundamenty drużyny. Nieocenione jest także wielorakie wsparcie władz samorządowych – kontynuuje szef radomskiego klubu.

Przypuszczam, że w swojej aplikacji, jak i podczas wizyty komisji PLPS S.A. przekonaliśmy gości, że jesteśmy klubem sumiennym, wywiązującym się ze swoich zobowiązań, z wartościową kadrą siatkarzy i wspaniałymi kibicami. Równie ważna jest tradycja. Przecież przez 18 lat Czarni grali w ekstraklasie, i to z sukcesami – wyjaśnia prezes RCS-u Czarnych Radom. – Teraz przed nami przygotowanie do sezonu. Zgodnie z zasadą obowiązująca w naszym klubie trzon zespołu pozostanie niezmieniony, choć wzmocnienia też będą. Naturalnie rynek został już mocno przetrzebiony, ale entuzjazmu nam nie brakuje. Bardzo się cieszymy, że w Radomiu znów grać będą najlepsi siatkarze, że w składzie PlusLigi są Czarni Radom – kończy uradowany Janusz Stańczuk.

Radości nie kryją także działacze w Bielsku-Białej. – Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że władze PLPS S.A. skłaniały się do opcji powiększenia PlusLigi o dwie drużyny. Wariant z jedną był o wiele mniej prawdopodobny, bo kłopotliwy w rytmiczności rozgrywek – powiedział prezes BBTS-u Bielsko-Biała, Piotr Pluszyński.Dlatego mieliśmy taki niepisany sojusz z Radomiem i wzajemnie ściskaliśmy za siebie kciuki. To fajne, że razem udało nam się wrócić do elity. Nie tradycja czy dawne sukcesy sprawiły, że przekonaliśmy władze PLPS S.A. do naszej oferty. Wygraliśmy determinacją i rzetelnym planem rozwoju naszego klubu – wyjaśnił szef klubu z Bielska-Białej. – Teraz przed nami ogrom pracy. Musimy dokończyć kwestie budżetowe, skompletować skład. Z tym ostatnim nie będzie łatwo, bo kilku transferów nie udało się nam sfinalizować, kilku zawodników nie poczekało na decyzję w sprawie PlusLigi i nas opuściło, ale dzisiaj radujemy się, że wielka siatkówka w Bielsku będzie odmieniana tak rodzaju żeńskim, jak i męskim – dodał na koniec prezes BBTS-u.

źródło: inf. własna, plusliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved