Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rzym: Polki nie zagrają w turnieju głównym

WT Rzym: Polki nie zagrają w turnieju głównym

fot. archiwum

Polski duet w składzie Kinga Kołosińska/Monika Brzostek nie sprostał Amerykankom Emily Day/Whitney Pavlik. Choć Polki były sklasyfikowane nieznacznie wyżej od swoich rywalek, to już po dwóch setach musiały uznać ich wyższość.

Tym samym biało-czerwone nie przebrnęły kwalifikacji i odpadły z turnieju w Rzymie już w drugiej rundzie. W zeszłym tygodniu nasze reprezentantki także nie odniosły sukcesu na zawodach w Hadze, gdzie przegrały trzy mecze w swojej grupie. Dużo lepszy wynik wywalczyły na początku czerwca we Francji, w Montpellier, zajmując miejsca 5-6.

Na turnieju w Rzymie z pewnością liczyły na więcej, bo Amerykanki były drużyną w ich „zasięgu". Tym bardziej, że był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Starych Jabłonkach. Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych pewnie wygrały dwa sety, do 17 i 18, zapewniając sobie awans do turnieju głównego. Duet Kinga Kołosińska/Monika Brzostek był jedyną polską parą występującą w turnieju w Rzymie, dlatego w jego dalszej fazie nie zobaczymy już Polek.

Kołosińska/Brzostek POL [7] – Day/Pavlik USA [10] 0:2
(17:21, 18:21)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved