Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Para Paszek/Kociołek triumfowała w Kozienicach

Para Paszek/Kociołek triumfowała w Kozienicach

fot. FIVB

Daria Paszek i Katarzyna Kociołek triumfowały w I Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet Kozienice 2013. W trzeci weekend czerwca na boiskach Kozienickiego CRiS o punkty do rankingu dające prawo gry w MP walczyło dwadzieścia żeńskich par.

Po sobotnich eliminacjach, z szesnastu par cztery najlepsze awansowały do turnieju finałowego. Tu czekały już na nie także cztery rozstawione. W tym gronie były między innymi Daria Paszek i Katarzyna Kociołek oraz Renata Bekier i Agata Oleksy, zawodniczki, które niedawno rywalizowały w Mysłowicach w mistrzostwach świata do lat 23. Para Paszek/Kociołek oraz Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn po dwóch wygranych spotkaniach awansowały do półfinału. W najlepszej czwórce znalazły się także Aleksandra Theis i Luisa Niemc oraz Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran.

Turniejowa drabinka ułożyła się tak, że w półfinałach spotkały się pary, które już tego dnia ze sobą grały. Jednak zarówno parze Theis/Niemc, jak i Gruszczyńskiej/Baran nie udało się zrewanżować za porażki w pierwszej rundzie. Pierwsze 0:2 przegrały z Paszek/Kociołek, zaś w rozgrywanym równolegle drugim półfinale Suwińska i Wołoszyn pokonały rywalki także bez straty seta.

Przegrane musiały zadowolić się grą w meczu o trzecie miejsce, ale biorąc pod uwagę, że do turnieju finałowego przebiły się z sobotnich eliminacji, i tak był to ich sukces. Finał pocieszenia 2:0 wygrały gdynianki Aleksandra Theis i Luisa Niemc.Ostatnie spotkanie, jak na finał przystało, dostarczyło sporych emocji i kosztowało zawodniczki ogrom sił. Pierwszego seta 21:18 wygrały Daria Paszek i Katarzyna Kociołek. W drugiej odsłonie zmobilizowały się Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn. Szybko odskoczyły na pięć punktów i taką przewagę dowiozły do końca. W tie-breaku równie ważna co umiejętności, była kondycja. Na finiszu wyczerpującej rywalizacji więcej sił zachowały Paszek i Kociołek. 18-latka z Kolumny koło Łodzi i 22-latka z Krotoszyna 15:12 wygrały z zawodniczkami ŁKS-u Łódź. – Na własne życzenie przegrałyśmy drugiego seta i musiałyśmy walczyć w tie-breaku. Było ciężko ze względu na bardzo wysoką temperaturę i fakt, że grałyśmy czwarte spotkanie tego dnia – mówiła po meczu Katarzyna Kociołek.

Nie jest łatwo zagrać cztery czy pięć meczów jednego dnia, tym bardziej przy takiej pogodzie. Trzy spotkania wygrałyśmy po 2:0. Najbardziej obawiałyśmy się pierwszego. Nie grałyśmy wcześniej z tymi zawodniczkami (Theis/Niemc – przyp. red.). Tak się ułożyło, że również w półfinale trafiłyśmy na nie, więc teraz znamy się już na pamięć – podsumowała Daria Paszek.

Siatkarki, które już na początku lipca zagrają razem na mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach, pozytywnie oceniły organizację turnieju w Kozienicach. – Ładne miejsce, dobra organizacja. Miałyśmy zapewnione wszystko co potrzeba. Na pewno będziemy dobrze wspominać ten turniej – zapewniała Paszek. – Przyznam, że spodziewałam się małego miasteczka, a okazało się, że w Kozienicach sporo się dzieje – dodała jej partnerka. Katarzyna Kociołek zapewne miała na myśli maraton rowerowy, którego start i meta usytuowane były na sąsiadującym z boiskami do siatkówki plażowej Stadionie Miejskim.

Puchary trzem najlepszym parom wręczyli zastępcy burmistrza, Małgorzata Bebelska i Igor Czerwiński. Wszystkie panie otrzymały także róże. Kwiaty wręczył im kierownik wydziału sportu KCRiS Sławomir Wach. Po finale Pucharu Polski siatkarzy w 2011 roku to kolejna impreza, którą Kozienice odcisnęły swój ślad na siatkarskiej mapie Polski.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved