Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Krystyna Strasz: Akumulatory naładowane

Krystyna Strasz: Akumulatory naładowane

fot. archiwum

Kalendarzowe lato jeszcze się nie zaczęło, a niektóre siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza już wracają na parkiet. Tak jest m.in. w przypadku libero Krystyny Strasz, która znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski, szlifującej formę w Bełchatowie.

Zagłębianka miała bardzo krótki urlop, ale jak przekonuje, w pełni wypoczęła po ciężkim sezonie klubowym i już jest gotowa do wysiłku, aby godnie reprezentować biało-czerwone barwy. – Akumulatory są już w pełni naładowane, cieszę się, że mogłam odpocząć od wszystkich obowiązków. Do tej pory ciężko było szukać pomysłów na relaks, ale tydzień w ciepłych krajach sprawił, że solidnie odpoczęłam. Moim najlepszym sposobem na odstresowanie się są poza tym spacery z psem – opowiada.

Najbliższy sezon reprezentacyjny w wykonaniu kobiet będzie wielką niewiadomą. Skład Polek został wywrócony do góry nogami, pojawił się na stanowisku pierwszego trenera Piotr Makowski, który ma stworzyć monolit, mający powalczyć godnie w World Grand Prix oraz mistrzostwach Europy. W szerokim składzie oprócz Krystyny Strasz znalazła się inna dąbrowianka, Elżbieta Skowrońska.Miałam już wcześniej okazję współpracować z trenerem Makowskim, gdy był asystentem trenera Jerzego Matlaka. Współpracę z nim odbierałam wtedy bardzo pozytywnie. Cel na ten sezon reprezentacyjny jest taki, żeby grać jak najlepiej, a potem o najmocniejszym składzie zadecyduje selekcjoner. Każda z nas będzie się starała, żeby trener ją zauważył i na nią postawił. Wszystkie dostaną szansę, przed nami sporo meczów kontrolnych i wszystkie będą miały szansę się pokazać – podkreśla Strasz.

Na początek Polki zagrają turniej o Puchar Jelcyna (26-30.06.), który będzie okazją do ogrania najmłodszych zawodniczek przed uniwersjadą (6-17.07.). Następnie pozostałe kadrowiczki czeka seria lipcowych sparingów, które jeszcze nie są dokładnie ustalone, ale mają przygotować je do sierpniowych (2-18.08.) wojaży grupowych w World Grand Prix. We wrześniu (6-14.09.) odbędą się natomiast mistrzostwa Europy w Szwajcarii i Niemczech.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved