Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy pierwszego triumfatora Beach Ball Radom 2013

Znamy pierwszego triumfatora Beach Ball Radom 2013

fot. archiwum

W minioną sobotę nad zalewem na Borkach odbył się pierwszy turniej Beach Ball Radom 2013. Triumfatorem debiutanckich zawodów okazała się para Rafał Faryna/Piotr Filipowicz, która w finale pokonała braci Michała i Jakuba Buckich.

W piątek odbyły się eliminacje do turnieju głównego, z którego wyłoniono 16 najlepszych par, które od samego rano w sobotę aż do godziny 15 rywalizowały o zwycięstwo na boiskach do piłki plażowej. Podczas pierwszego turnieju Beach Ball Radom nie zabrakło wielu znanych zawodników z siatkarskich hal, m.in Grzegorza Szumielewicza, Łukasza Zugaja, Jakuba Buckiego, Damiana Słomki, Karola Fryszkowskiego czy nawet statystyka Czarnych Radom, Krzysztofa Michalskiego.

Triumfatorem sobotnich rozgrywek została niespodziewanie bardzo młoda para, Rafał Faryna oraz Piotr Filipowicz, która na co dzień trenuje w zespole juniorów RCS-u Czarnych Radom. W walce o finał para Faryna/Filipowicz, pokonała zespół Koryciński/Fryszkowski. W drugiej parze półfinałowej doszło do bardzo zaciętego pojedynku pomiędzy braćmi Michałem i Jakubem Buckimi a parą Grzegorz Szumielewicz/Kuba Mach. W konsekwencji zwycięsko z meczu wyszła pierwsza para, która tym samym zagrała w wielkim finale.

W walce o zwycięstwo spotkały się zespoły Faryna/Filipowicz i Bucki/Bucki. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, triumfowali młodzi zawodnicy RCS-u, którzy pokonali swoich przeciwników 2:0 (15:9 15:13). W meczu o trzecie miejsce górą okazał się duet Koryciński/Fryszkowski, który pokonał parę Szumielewicz/Mach.Jak natomiast cały turniej ocenili organizatorzy? – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu całego turnieju. Dostarczył on wiele emocji oraz wrażeń. Rozgrywki stały na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że zdobyte przez nas doświadczenie podczas tego turnieju zaprocentuje i kolejne turnieje będą jeszcze lepsze. Mamy ambicje, żeby turnieje plażowe w Radomiu wpisały się na stałe w każdy kalendarz plażowicza – powiedzieli jednogłośnie organizatorzy pierwszego turnieju Beach Ball Radom 2013, Maciej Filipowicz oraz Piotr Dominiak.

Warto również wspomnieć, że jedną z głównych nagród, jakie ufundowali organizatorzy, były bilety na Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej "Mazury 2013", które zostały wręczone przez ambasadora Mistrzostw Świata "Mazury 2013", Piotra Nowakowskiego.

Klasyfikacja końcowa turnieju Beach Ball Radom 2013:
1. Faryna/Filipowicz
2. J. Bucki/M. Bucki
3. Koryciński/Fryszkowski
4. Szumielewicz/Mach
5-6. Michalski/Wanat, Słomka/Kiernoz
7-8. Nowak/Ziętkowski, Zugaj/Stawicki
9-12. Lis/Kapusta, Sąpór/Płaskociński, Dominiak/Łabędź, Drewin/ Wożniak
13-16. Woźniak/Korba, Gil/Gędaj, Wlazło/Wlazło, Cymbała/Grabowski

Autorem tekstu jest Adam Kurasiewicz, cozadzien.pl

źródło: cozadzien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved