Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zespoły z Hajnówki i Augustowa chcą nadal grać w II lidze

Zespoły z Hajnówki i Augustowa chcą nadal grać w II lidze

fot. archiwum

II-ligowe zmagania siatkarzy w sezonie 2012/2013 Centrum Augustów ukończyło na 7. miejscu w 3. grupie, a Pronar Parkiet Hajnówka został jej wicemistrzem. Prezesi klubów zapewniają, że ich drużyny zagrają w przyszłej edycji rozgrywek.

10 lipca upływa ustalony przez Polski Związek Piłki Siatkowej termin zgłoszeń zespołów, które wywalczyły sobie prawo udziału w następnej edycji II-ligowych rozgrywek, a chcą wystąpić w nich również w przyszłym sezonie.

Na pewno się zgłosimy, choć po następnym weekendzie okaże się, jak będziemy się nazywać – zapewnia prezes siatkarskiego klubu z Hajnówki, Łukasz Ławnicki.Nie chcę zdradzać jeszcze szczegółów, bo przed nami spotkania z potencjalnymi sponsorami i władzami samorządowymi. Drużynę kompletujemy, a po odejściu trenera Pawła Blomberga jest też nowy szkoleniowiec, ale na razie wstrzymajmy się z ogłaszaniem nazwisk. Mamy już sześciu zawodników do gry, wśród nich Daniela Saczkę. Trzeba będzie uzupełnić kadrę o kolejną szóstkę.

Centrum Augustów zamierza przystąpić do zmagań II-ligowców w sezonie 2013/14 z drobnymi zmianami w składzie oraz na ławce trenerskiej.Jeszcze wniosku nie wysłaliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planem zgłosimy się do rozgrywek – mówi prezes UKS-u Centrum Augustów, Tomasz Wiszyński. Po wstępnych rozmowach z przedstawicielami urzędu miasta i niektórymi ze sponsorów, a szukamy jeszcze kolejnych, myślę, że na pewno wystąpimy w przyszłym sezonie w II lidze. Kilka zmian w Centrum nastąpi, bo co najmniej jeden z zawodników podejmie studia i z tego powodu nie zagra u nas w przyszłym sezonie. Uzupełnimy skład juniorami. Na dzień dzisiejszy jest czterech-pięciu kandydatów, którzy mogą zasilić drużynę seniorów.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved