Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Projekt Plażówka 2013 w Pabianicach

Projekt Plażówka 2013 w Pabianicach

fot. archiwum

W minioną sobotę na boiskach MOSiR-u w Pabianicach odbyła się piąta edycja turnieju siatkówki plażowej Pabiks Cup zaliczanego do cyklu Projekt Plażówka 2013, który odbywa się pod Patronatem Poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

Tradycyjnie już, jak przystało na rywalizację w ramach Projektu Plażówka, również w Pabianicach osiągnięto rekordowe zainteresowanie. Zgłoszenia nadesłało ponad 40 zespołów, jednak w turnieju mogły uczestniczyć jedynie 24 pary. Zawody, których organizatorem było SPR Pabiks, odbyły się dzięki szczególnemu zaangażowaniu Łukasza Kuliberdy oraz przy wsparciu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

Siatkarze od wczesnych godzin porannych przystąpili do rywalizacji w słonecznej aurze, typowej dla tej odmiany siatkówki. Po rozegraniu 42 spotkań do półfinałów jako niepokonani awansowali Sebastian Wójciak w parze z Adamem Herbichem oraz Bartłomiej Dąbrowski grający z Radosławem Górskim. W pierwszym półfinale, tym pierwszym przyszło zmierzyć się z dwójką Mateusz Skoneczny/Maciej Biernat. Zespoły te spotkały się już wcześniej w pojedynku trzeciej rundy turnieju, z którego zwycięsko wyszli Wójciak/Herbich. Pierwszy półfinałowy set również należał do tej dwójki, która wygrała 15:13. Po minimalnie przegranej końcówce, zespół Skoneczny/Biernat nie zwiesił głów i dzięki walce do samego końca doprowadził do wyrównania (15:12), a tym samym do trzeciej partii. W decydującej odsłonie para Wójciak/Herbich próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak podbudowani wygraną w drugiej partii siatkarze Skoneczny/Biernat kontynuowali dobrą postawę. Wygrali 15:10 i skutecznie zrewanżowali się za poprzednie starcie, awansując do finału turnieju. Drugi pojedynek półfinałowy pomiędzy dwójkami Dąbrowski/Górski a Bulak/Dziubek nie przyniósł tylu emocji co pierwszy. W obu setach Przemysław Bulak wraz z Krzysztofem Dziubkiem od początku kontrolowali przebieg gry, pewnie prowadząc i ostatecznie wygrywając 2:0 (15:9 i 15:10).

Po niezbyt udanym spotkaniu półfinałowym para Dąbrowski/Górski zdecydowanie lepiej rozpoczęła rywalizację o trzecie miejsce przeciwko dobrze dysponowanej dwójce Wójciak/Herbich, co zapowiadało dużo emocji. W istocie mogliśmy obserwować wiele ciekawych i zaciętych akcji, raz z jednej, raz z drugiej strony siatki. Po ekscytującej walce na przewagi zakończonej wynikiem 25:23 pierwszy set padł łupem Bartłomieja Dąbrowskiego i Radosława Górskiego. W drugiej partii również nie brakowało efektownych wymian, a w samej końcówce ponownie lepsi okazali się siatkarze Dąbrowski/Górski, którzy dzięki zwycięstwu 21:18 „wskoczyli" na najniższy stopień podium.Finałowe spotkanie to kolejny rewanż za wcześniejszy pojedynek, tym razem z drugiej rundy turnieju. W niej górą byli Skoneczny/Biernat , pokonując parę Bulak/Dziubek. Ci drudzy, świeżo upieczeni mistrzowie, zarówno Łodzi, jak i całego województwa łódzkiego w rozgrywkach licealnych, mieli szansę zrewanżować się bardziej doświadczonym przeciwnikom w najważniejszym meczu turnieju. Jednak mimo dużego zaangażowania, w grze młodych zawodników widać już było ślady zmęczenia, gdyż było to dla nich dziewiąte spotkanie tego dnia. Tymczasem dwójka Skoneczny/Biernat prezentowała cały czas równy, wysoki poziom, dzięki któremu uzyskała kilkupunktową przewagę w środkowej części obu finałowych setów. I tak, po ciekawym siatkarskim widowisku, wygranym 2:0 *(19:17 i 21:15) mistrzami pabianickiego turnieju zostali Mateusz Skoneczny oraz Maciej Biernat. Drugie miejsce dla Przemysława Bulaka oraz Krzysztofa Dziubka.

Kibiców siatkówki plażowej zapraszamy w najbliższy weekend na III-cie Turnieje Eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (sobota – mężczyźni, niedziela – kobiety), które odbędą się tradycyjnie na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ulicy Dąbrówki 1.

Podium w V Pabiks Cup:
1. Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny
2. Przemysław Bulak/Krzysztof Dziubek
3. Bartłomiej Dąbrowski/Radosław Górski

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved