Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder oficjalnie zawodnikiem Trefla Gdańsk

Maciej Zajder oficjalnie zawodnikiem Trefla Gdańsk

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Maciej Zajder nie jest już siatkarzem AZS-u Politechniki Warszawskiej. Jak informowaliśmy kilka dni temu, środkowy związał się rocznym kontraktem z Lotosem Treflem Gdańsk. Transfer zawodnika został dziś oficjalnie potwierdzony.

Zajder ma 25 lat i mierzy 202 cm wzrostu. W PlusLidze zadebiutował w 2009 roku w barwach Pamapolu Siatkarza Wieluń, z którym wcześniej wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dwa ostatnie sezony spędził w AZS-ie Politechniki Warszawskiej, z którym w 2012 roku dotarł do finału Pucharu Challenge. Do tego sukcesu zespół ze stolicy poprowadził trener Radosław Panas .

Znam tego zawodnika z Warszawy i wiem, na co go stać. Ma bardzo mocną, agresywną zagrywkę, świetnie czyta grę w bloku, w ataku również prezentując solidny poziom. Ponadto przy kompletowaniu składu stawiałem na zawodników, którzy będą ciężko pracować i dlatego zależało mi na pozyskaniu Maćka – powiedział nowy szkoleniowiec Lotosu Trefla.

Panas i Zajder pracują obecnie ze sobą w reprezentacji Polski, która przygotowuje się do startu w uniwersjadzie. Dla środkowego może to być drugi start w tej imprezie, bowiem cztery lata temu bronił barw naszego kraju w trakcie zawodów rozgrywanych w Belgradzie.Maciek jest zawodnikiem, który znakomicie wpisuje się w naszą koncepcję budowy zespołu. Jest stosunkowo młody i wciąż głodny gry, a przy tym już doświadczony, m.in. dzięki grze w reprezentacji. W ciągu ostatnich kilku lat zrobił ogromny postęp i wierzę, że za sprawą występów w naszej drużynie jest w stanie wyrosnąć na czołowego środkowego PlusLigi – powiedział Piotr Należyty , prezes gdańskiego zespołu.

25-letni siatkarz w poprzednim sezonie był podstawowym środkowym Politechniki Warszawskiej, dla której w PlusLidze zdobył 181 punktów. Uplasował się na drugim miejscu w statystyce średniej liczby punktowych bloków na rozegrany set, ustępując jedynie Piotrowi Nowakowskiemu . Teraz swe umiejętności będzie rozwijał w żółto-czarnych barwach.

Zdecydowałem się dołączyć do Trefla, bo tworzy się tu ciekawy zespół, z potencjałem, który pozwoli na to, by krok po kroku poprawiać swoją pozycję w lidze. Cieszę się, że będę mógł pracować z trenerem Panasem, pod którego wodzą ta drużyna będzie mogła stale się rozwijać i walczyć o wyższe cele niż w poprzednich sezonach – ocenił Maciej Zajder.

 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved