Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Cukrownik Lublin odda miejsce w II lidze?

Cukrownik Lublin odda miejsce w II lidze?

fot. archiwum

Zespół Cukrownika Lublin w sezonie 2012/2013 zajął 8. miejsce w 4. grupie II ligi mężczyzn, co zapewniało mu możliwość dalszej gry na tym szczeblu rozgrywek. Jednak problemy finansowe prawdopodobnie sprawią, że klub będzie chciał oddać miejsce.

Okazuje się, że sponsor, którym jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A. z siedzibą w Toruniu, postawił klubowi warunki, których ten nie może spełnić. – Oczekuje, abyśmy znaleźli drugiego, równie mocnego sponsora, z którym po połowie finansowaliby nasz klub. Celem za trzy lata jest PlusLiga w Lublinie. Nie jesteśmy w stanie sprostać takim wymaganiom. Tym samym nie dostaniemy wsparcia na występy na poziomie II ligi, tak jak to było do tej pory – powiedział na łamach Dziennika Wschodniego Jerzy Stępkowski, prezes klubu.

Zarząd lubelskiego klubu chciałby oddać miejsce w 4. grupie II ligi drużynie Politechniki Lubelskiej. Dzięki temu udałoby się utrzymać drugoligową siatkówkę w Lublinie. Szkoleniowiec Politechniki, Norbert Kołodziejczyk, jest jednak sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Przypomnijmy bowiem, że Cukrownik już raz oddał miejsce Politechnice w rozgrywkach II ligi. – Jeśli miałoby to wyglądać tak jak ostatnio, nie jestem zainteresowany. Gdyby udało się wesprzeć siatkarzy finansowo, zastanowię się nad taką propozycją. Pod warunkiem, że otrzymam ją od rektora – przyznał.

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved