Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > BBTS i Czarni w PlusLidze, ale z „gwiazdką”?

BBTS i Czarni w PlusLidze, ale z „gwiazdką”?

fot. archiwum

W Bielsku-Białej wyczekują na decyzję rady nadzorczej siatkarskiej spółki, która przesądzi o tym, czy BBTS dostanie szansę na rywalizację w zawodowych rozgrywkach. Czas, gdy wynik sportowy gwarantował promocję, to już przeszłość.

Teraz, by zagrać w elicie, trzeba się wykazać: minimum trzymilionowym budżetem, nowoczesną halą i składem kadry o wysokim sportowym potencjale. Ostatni warunek wynika poniekąd z pierwszego, a ich spełnienie to największy problem BBTS. – Z halą rzeczywiście nie ma kłopotu, bo w mieście jest przecież nowy obiekt. Gorzej z pieniędzmi. Trwa wyścig z czasem – mówi Piotr Pluszyński.

Zdaniem prezesa jest szansa na to, że BBTS oraz Czarni Radom – dwie najlepsze drużyny pierwszoligowych rozgrywek – dołączą we wtorek do grona dziesięciu zespołów PlusLigi. – Prawdopodobnie znajdziemy się na liście uczestników, ale zostaniemy oznaczeni gwiazdką. Ta gwiazdka zniknie, gdy przedstawimy gwarancje bankowe na przynajmniej dwa miliony złotych. To nie jest proste, bo jednak dla sponsorów to dodatkowy problem i koszt – związany chociażby z opodatkowaniem. Gwiazdka może, ale nie musi zniknąć z czasem. Przypuszczam, że ostateczna decyzja zapadnie około 20 lipca. Nasz los jest powiązany z losem klubu z Radomia. Albo zagramy w PlusLidze razem, albo wcale – podkreśla.

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved