Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Rybniku kadra jest już prawie kompletna

W Rybniku kadra jest już prawie kompletna

fot. archiwum

Po niezbyt udanym sezonie na drugoligowych boiskach działacze Volleya Rybnik zdecydowali się na małą rewolucję kadrową. Zespół opuściło sześciu graczy, a luki wypełniono młodzieżą oraz siatkarzami z większym drugoligowym stażem.

Przed minionym sezonem działacze TS-u Volley Rybnik zapowiadali, że kibice mogą być świadkami przełomowego sezonu, w którym rybniczanie włączą się do walki o czołowe miejsca w grupie 2 II ligi mężczyzn. Boisko jednak zweryfikowało te zapowiedzi i siatkarze z województwa śląskiego zamiast meczów w play-off grali o życie w meczach play-out. Ostatecznie Volley zajął 10. miejsce w ligowej tabeli i utrzymał się w II lidze.

Przed rozpoczęciem nadchodzących rozgrywek pierwszym krokiem działaczy Volleya była zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Doświadczonego Włodzimierza Madeja zastąpił Wojciech Kasperski, który w swojej trenerskiej karierze miał już okazję prowadzić rybniczan na tym szczeblu rozgrywkowym. Przez dwa sezony, w których pierwszym trenerem był Madej, Kasperski zajmował się pracą z rybnicką młodzieżą i dwukrotnie docierał do finałowej fazy mistrzostw Polski kadetów i juniorów.

Oprócz nowej „miotły", w Rybniku pojawili się także nowi siatkarze, a z częścią graczy zdecydowano się rozstać. Swoją przygodę z Volleyem zakończyła dwójka rozgrywających – Krzysztof Cichoń oraz wieloletni zawodnik Volleya oraz dotychczasowy kapitan, Łukasz Lip. Oprócz nich nowego pracodawcy szukają: libero Kamil Łyczko, przyjmujący Paweł Raniszewski, Mateusz Świstak oraz Rafał Rybarczyk. Ich miejsca po części zostały zajęte przez utalentowaną rybnicką młodzież. – Drugim rozgrywającym będzie nasz wychowanek, Błażej Podleśny, a na środku siatki występowali będą Konrad Stajer i Bartosz Konsek. Na pozycji przyjmującego znajdzie się miejsce dla Dawida Małyszy i Radka Niestroja – przyznał trener rybniczan, Wojciech Kasperski.Jednak nie na samych wychowankach będzie opierała się gra Volleya w sezonie 2013/2014. Kontrakt z klubem podpisał atakujący Dariusz Noga, który w zeszłym sezonie występował w ekipie wicemistrza grupy 2 oraz uczestnika turnieju mistrzów II ligi, TKS-ie Nascon Kopex Tychy. – Nie widziałem go w żadnym meczu, ale podczas naszego treningu naborowego pokazał się z dobrej strony. Noga nie miał okazji zaprezentować się w większym wymiarze, grając w Tychach, bo tam numerem 1 na pozycji atakującego był Marcin Owczarski. Umiejętności i i parametry fizyczne Nogi przemawiają na jego korzyść – skwitował Kasperski.

Lukę na pozycji libero wypełni Łukasz Taterka, który reprezentował już barwy rybnickiego Volleya. Mierzący 190 centymetrów libero ostatnie dwa lata spędził w Raciborzu. – Z Łukaszem Taterką współpracowałem jeszcze przed jego dwuletnią przygodą w Rafako Racibórz, więc tego zawodnika dobrze znam. Dwa-trzy lata temu można było jeszcze postawić go na pozycji przyjmującego, ale po ostatnich sezonach w Raciborzu mogę powiedzieć, że pozycja libero jest dla niego idealna. Na pewno wzmocni naszą obronę i przyjęcie, które w minionym sezonie wyglądało różnie – przyznał trener rybniczan.

W Rybniku pojawi się także mały „zaciąg" z Juvenii Głuchołazy, a mianowicie do zespołu dołączy rozgrywający Grzegorz Barciak oraz mogący grać na pozycji atakującego i przyjmującego, Przemysław Borecki. Obaj siatkarze urodzili się w Kędzierzynie-Koźlu – Barciak w 1980 roku, natomiast Borecki w 1988. – Grzegorz Barciak będzie nowym rozgrywającym, który doświadczeniem na pewno nie ustępuje odchodzącemu od nas Łukaszowi Lipowi. Ostatni sezon spędził w Głuchołazach, ale ma bardzo bogatą drugoligową przeszłość. Z Juvenii do zespołu dołączy także Przemysław Borecki, który gra na pozycji przyjmującego, ale może także zagrać jako atakujący – podsumował Kasperski.

Z zeszłorocznej ekipy, oprócz młodych Małyszy, Niestroja i Stajera, w zespole zostali także: środkowi Tomasz Warda i Arkadiusz Terlecki oraz przyjmujący Michał Łata. Trener rybniczan przyznał, że klub ma jeszcze wakat na pozycji przyjmującego, ale w kręgu zainteresowań pozostały już tylko dwa nazwiska. – Generalnie mamy już kompletny skład personalny, ale czekamy jeszcze na jednego zawodnika, który wzmocni nasze przyjęcie. Mamy dwóch chłopaków na oku, ale póki nie mamy podpisu na umowie, to nie będę niczego zdradzał – zakończył Wojciech Kasperski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved