Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open po trzech dniach

Plaża Open po trzech dniach

fot. archiwum

Trzeci dzień turnieju Plaża Open w Kętach przebiegał pod dyktando znakomitej pogody, ale przede wszystkim wysokiego poziomu rozgrywanych spotkań. Jeśli jednak chodzi o rozstrzygnięcia, to większych niespodzianek nie było.

Od samego rana rywalizację w turnieju głównym rozpoczęli panowie. Do ośmiu drużyn, wyłonionych dzięki eliminacjom, dołączyła rozstawiona ósemka, w której między innymi znalazł się Robert Szczerbaniuk, który w kęckim turnieju Plaża Open grał w duecie wraz z Kamilem Łyczko. Po wielu zaciętych pojedynkach, pełnych zwrotów akcji, ataków czy ofiarnych obron, do kolejnej fazy awansowali już Piotr Janiak/Dawid Popek oraz Marcin Brzeziński/ Mariusz Jajus. Na niedzielę zaplanowano dwa ćwierćfinały, w których zagrają Kałuża/Mamełka z parą Luks/Wolański, z kolei w drugim ćwierćfinale zmierzą się ze sobą Kożuch/Tokarski z duetem Łyczko/Szczerbaniuk.

W turnieju żeńskim wyłoniono pary, które zagrają o pierwsze i trzecie miejsce. W wielkim finale zmierzą się ze sobą Magdalena Michoń-Szczytowicz/Katarzyna Urban z Aleksandrą Filip/Izabelą Soją. Bój o najniższy stopień podium stoczą Magdalena Saad/Paulina Gajewska z Pauliną Stojek/Kamilą Wyrzykowską. Zestawienie decydującego spotkania nie przyniosło większych niespodzianek, spotkają się ze sobą akademickie wicemistrzynie kraju, czyli para Filip/Soja, z multimedalistkami mistrzostw Polski, czyli duetem Michoń-Szczytowicz/Urban. Warto dodać, że duet Saad/Gajewska zajął w AMP trzecie miejsce.

Rozpoczęcie rozgrywek zostało zaplanowane na niedzielę na godzinę 9, kiedy odbędą się ćwierćfinały turnieju męskiego. Nie zapomnijmy również o Młodej Plaży Open, bowiem właśnie w niedzielę decydujące mecze rozegrają młodsi adepci siatkówki plażowej. Zarówno finał turnieju męskiego, jak i rozgrywek pań będą transmitowane na antenie TVP Sport.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved