Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis: Ilość gwiazd nie przekłada się na wyniki

Małgorzata Lis: Ilość gwiazd nie przekłada się na wyniki

fot. archiwum

Jedną z zawodniczek, które w przyszłym sezonie będą bronić barw BKS-u Bielsko-Biała, jest Małgorzata Lis. Środkowa po dziewięciu latach powróciła do macierzystego klubu. - Myślę, że powalczymy z potęgami. Zrobię wszystko, żeby tak było - obiecała.

Małgorzata Lis, dla której BKS Bielsko-Biała jest macierzystym klubem, po dziewięciu latach powróciła do korzeni. Co oprócz rodziny i znajomych przyczyniło się do tego, że środkowa podjęła decyzję o powrocie do bialskiej ekipy? – Tak naprawdę nie miałam okazji pograć dla BKS-u. Opuszczałam drużynę jako młoda zawodniczka, zmienniczka, a nie siatkarka pierwszej szóstki. Teraz to się może zmieni i wreszcie będę miała szansę grać dla klubu, w którym się wychowałam – tłumaczyła. To jednak nie wszystko, bowiem BKS trenować będzie Mirosław Zawieracz, z którym Lis współpracowała w minionym sezonie w PTPS-ie Piła. – Dobrze nam się współpracowało w Pile. Trener Zawieracz ma ciekawy warsztat i właściwe podejście do tego co robi.

Jeśli chodzi o transfery, to włodarze klubu z Bielska-Białej na tę chwilę nie poczynili żadnych spektakularnych zakupów, w przeciwieństwie do sterników takich teamów jak te z Sopotu, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Polic czy Muszyny. Z tej też przyczyny bialankom może być niezwykle trudno utrzymać miejsce w czołowej czwórce, w której znajdowały się od wielu lat. – Będzie ciężko, ale faworyt nie zawsze triumfuje – ze spokojem stwierdziła Lis. – Nas w zeszłym sezonie w Pile również skreślano, a wygrywałyśmy z czołowymi zespołami. Ponadto ilość gwiazd w drużynie nie przekłada się bezpośrednio na wyniki. Czasami "za dużo" znaczy "źle". W żeńskiej siatkówce bardzo ważna jest zespołowość i atmosfera w drużynie. Myślę, że u nas będzie bardzo dobra i powalczymy z potęgami. Wierzę w to i zrobię wszystko, żeby tak było. Możliwości poszczególnych ekip jak zawsze zweryfikuje jednak boisko – zakończyła.

 źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved