Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam w Hadze: Brązowe Niemki, złote Talita i Lima

Grand Slam w Hadze: Brązowe Niemki, złote Talita i Lima

fot. archiwum

Rozstawiony z numerem trzecim niemiecki duet Holtwick/Semmler wywalczył brązowy medal w turnieju z cyklu Grand Slam rozgrywanego w Hadze. W "małym finale" pewnie pokonał on parę z Holandii. Brazylijski finał wygrała para Talita/Lima.

Katrin Holtwick i Ilka Semmler w meczu o 3. miejsce pokonały w dwóch setach Jantine van der Vlist i Marloes Wesslink.Zagrywałyśmy dobrze od samego początku i to dało nam pewność siebie – powiedziała Holtwick. – Nałożyłyśmy na rywalki wystarczającą presję, aby nie mogły odwrócić losów meczu.

Niemieckie siatkarki o włos przegrały spotkanie półfinałowe z siostrami Salgado. – Dlatego tym bardziej chciałyśmy wygrać dzisiaj. Nie chciałyśmy być czwarte. To najgorsza pozycja, którą można osiągnąć – dodała Semmler.

Van der Vlist/Wesselink NED [26] – Holtwick/Semmler GER [3] 0:2
(12:21, 14:21)
W półfinałach siostry Maria Clara i Carol Salgado zaprezentowały bardzo zmienną formę. Dlatego też faworytkami były Talita i Lima, które w meczu półfinałowym zagrały pewnie i odniosły wysokie zwycięstwo. W meczu o złoto dominacja tej drugiej pary była bardzo widoczna. W obu setach Talita i Lima szybko wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, aby ostatecznie zainkasować zwycięstwo do 16 i 13.

Myślę, że kontrolowałyśmy piłkę dużo lepiej niż rywalki – powiedziała Talita.Przy tym wietrze trzeba było grać bardzo szybką piłkę. W takich warunkach pogodowych, które dziś miałyśmy, siatkówka wygląda zupełnie inaczej.

Po zdobyciu złotego medalu w Szanghaju i zajęciu dziewiątego miejsca w Corrientes Talita i Lima znów zajęły najwyższe miejsce na podium. Dodajmy, że Talita zdobywała medale we wszystkich edycjach turniejów Open w Hadze. Z Marią Antonelli wywalczyła srebro w 2009, złoto w 2010 i brąz w 2011 roku.

Talita/Lima BRA [8] – Maria Clara/Carol BRA [14] 2:0
(21:16, 21:13)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved