Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Muszynie budują zespół na przyszły sezon

W Muszynie budują zespół na przyszły sezon

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że Ivana Plchotova zastąpi Eleonorę Dziękiewicz w zespole Muszynianki Fakro Muszyna. W kręgu zainteresowania trzeciej ekipy ORLEN Ligi znajduje się jeszcze Dominika Golec oraz młoda przyjmująca Pałacu Bydgoszcz, Emilia Mucha.

Kiedy większość zespołów ekstraklasy kończy kompletowanie składu, zespół z Doliny Popradu zwleka z podaniem nazwisk siatkarek, które w przyszłym sezonie zasilą ekipę Muszynianki. Z pewnością pod skrzydłami Bogdana Serwińskiego zabraknie gwiazd trzeciej drużyny ORLEN Ligi i reprezentacji Polski, Anny Werblińskiej, Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz Katarzyny Gajgał-Anioł. Cała trójka przeniosła się do Polic, gdzie w miejscowym Chemiku montowany jest „dream team", który w założeniach ma zdominować rozgrywki nad Wisłą. Belgijka Helene Rousseaux wybrała ofertę włoskiej Modeny Volley, a Sanja Popović zdecydowała się obrać rosyjski kierunek.

W lokalnych mediach pojawiają się informacje, że włodarze klubu prowadzą ostatnie rozmowy z zawodniczkami, a pełen skład Muszynianki Fakro Muszyna powinien wkrótce być znany. Już w maju pojawiły się informacje, że do zespołu Bogdana Serwińskiego dołączą dwie pałacanki, rozgrywająca Magdalena Mazurek oraz młoda i zdolna środkowa, Justyna Sosnowska. Jak dotąd tylko ta pierwsza potwierdziła te doniesienia. Wiele wskazuje na to, że znad Brdy do Doliny Popradu przeniesie się jeszcze jedna bydgoszczanka, Emilia Mucha, mająca na koncie mistrzostwo Polski kadetek i juniorek.

Po tym, jak do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przeszła Eleonora Dziękiewicz, do Muszyny wróci Ivana Plchotova. Czeszka broniła barw muszynianek w sezonie 2008/2009, sięgając z zespołem Bogdana Serwińskiego po tytuł mistrzyń Polski. Kolejną środkową będzie pochodząca z Koszalina, a grająca ostatnio w Budowlanych Łódź, Dominika Golec. Jak udało nam się ustalić, w kręgu zainteresowania brązowych medalistek minionego sezonu jest była przyjmująca AZS-u Białystok, Natalia Kurnikowska. Niewykluczone, że do drużyny dołączą jeszcze dwie siatkarki z zagranicy. Ważne kontrakty z Muszynianką mają Aleksandra Jagieło, Anna Kaczmar oraz Paulina Maj.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved