Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mauro Berruto: Dorastamy jako drużyna

Mauro Berruto: Dorastamy jako drużyna

fot. archiwum

- Zagraliśmy dobre spotkanie. Nasza zagrywka funkcjonowała na wysokim poziomie - powiedział po meczu z Kubą trener reprezentacji Włoch. - Nie możemy spocząć na laurach - podsumował  Andriej Woronkow, który tonował entuzjazm Rosjan.

Serbowie rozgrywki Ligi Światowej 2013 rozpoczęli z wysokiego C. Dwa wyjazdowe triumfy nad reprezentacją Kuby spowodowały, że podopieczni Igora Kolakovicia przyjechali do Rosji z nadzieją na kolejne, korzystne rezultaty. Pierwsze starcie z reprezentacją Sbornej zweryfikowało jednak plany gości. – Dzisiejsze spotkanie było w naszym wykonaniu najsłabsze od dwóch lat, podczas gdy Rosjanie zagrali bardzo dobrze. Prezentując się w taki sposób, nie będziemy w stanie wygrywać – bez ogródek przyznał Dragan Stanković. W zupełnie innym nastroju był Sergiej Makarow. Rozgrywający rosyjskiej drużyny pokusił się nawet o zdiagnozowanie przyczyn porażki Serbów. – Zagrywaliśmy bardzo dobrze i otrzymaliśmy duże wsparcie od kibiców. W mojej opinii przyczyną porażki Serbów było zmęczenie po podróży z Kuby. Powinniśmy zyskać pewność siebie przed sobotnim pojedynkiem – dodał na koniec kapitan Sbornej.

Zagrywka Rosjan siała spustoszenie po drugiej stronie siatki. Mając przyjęcie na piąty, szósty metr, Vlado Petković zmuszony był wystawiać większość piłek na skrzydła. Taka schematyczna gra była wodą na młyn dla blokujących przeciwników. – Zagrywka rosyjskiej drużyny była dla nas zbyt trudna do przyjęcia. W odbiorze serwisu popełniliśmy dużo błędów. Nie mogę powiedzieć, że graliśmy efektywnie po pierwszym secie. Nasza słabsza postawa tkwiła w sferze psychologicznej – zaznaczył Igor Kolaković. Jego vis a vis dość lakonicznie podsumował piątkowe starcie. – Zagraliśmy dobrze, jednakże nie możemy spocząć na laurach. Serbowie są trudnym przeciwnikiem – podkreślił trener reprezentacji Rosji, Andriej Woronkow.

Aby nie stracić kontaktu punktowego z aktualnymi mistrzami olimpijskimi, reprezentacja Włoch musiała pojedynek z Kubańczykami rozstrzygnąć na swoją korzyść, najlepiej za trzy oczka. Podopieczni Mauro Berruto zadanie wykonali w stu procentach. – Zagraliśmy świetny mecz. Rywalizacja z reprezentacją Kuby nigdy nie jest łatwa. Po raz kolejny grało się z rywalami ciężko. Teraz musimy powtórzyć ten rezultat we Florencji. Dziękuję turyńskiej publiczności, która była fantastyczna – powiedział po spotkaniu Cristian Savani , kapitan Italii, nie zapomniał o kibicach reprezentacji. Rewanżowe starcie pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w niedzielę we Florencji. Kapitan zespołu z "gorącej wyspy" zapowiada bojowe nastawienie swoje i swoich kolegów. – Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu się zrewanżujemy. Próbowaliśmy wygrać, ale w piątkowym pojedynku reprezentacja Włoch była silniejsza od nas. Szkoda, że przegraliśmy ostatniego seta, w którym walczyliśmy do końca – stwierdził Isbel Mesa.

W pierwszym starciu z włoską drużyną Kubańczycy byli równorzędnym rywalem w ataku. Jednakże gospodarze osiągnęli zdecydowaną przewagę w bloku i polu zagrywki. – Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Nasza zagrywka funkcjonowała na wysokim poziomie. Dobrze ustawialiśmy się także w defensywie oraz blokowaliśmy ataki przeciwników. Naprawdę jestem zadowolony, gdyż dorastamy jako drużyna. Piątkowy wynik był możliwy dzięki ciężkiej pracy w tygodniu – nie ukrywał radości na pomeczowej konferencji prasowej Mauro Berruto. Kubańczycy, myśląc o lepszym wyniku drugiego spotkania, będą musieli znaleźć sposób na powstrzymanie Ivana Zaytseva. Włoch w piątek był klasą samą dla siebie. Zdobył łącznie dziewiętnaście punktów, w tym aż sześć oczek bezpośrednio z zagrywki. – Ivan Zaytsev jest świetnym zawodnikiem i dzisiaj zrobił różnicę. Przeciwnicy atakowali na wysokim poziomie. Próbowaliśmy zablokować ich, ale nie udało nam się tego zrealizować – podkreślił Orlando Samuel Blackwood . Czy trener gości znajdzie receptę na zagrywki Włocha?

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved